Mistrzostwa Azji w Lekkoatletyce 2023
| ||
Data | 12-16 lipca 2023 | |
---|---|---|
Gospodarz | Bangkok | |
Miejscowość | Stadion Suphachalasai | |
Organizator | Azjatyckie Stowarzyszenie Lekkoatletyczne | |
Liczba konkurencji | 45 |
25. Mistrzostwa Azji w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się w dniach 12-16 lipca 2023 w Bangkoku.
Rezultaty
Mężczyźni
Konkurencja | 1. miejsce | Wynik | 2. miejsce | Wynik | 3. miejsce | Wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Bieg na 100 m | Hiroki Yanagita | 10,02 | Abdullah Abkar Mohammed | 10,19 | Hassan Taftian | 10,23 |
Bieg na 200 m | Towa Uzawa | 20,23 | Yang Chun-han | 20,48 | Koki Ueyama | 20,53 |
Bieg na 400 m | Kentarō Satō | 45,00 | Fuga Sato | 45,13 | Youssef Masrahi | 45,19 |
Bieg na 800 m | Abu Bakr Haydar Abdalla | 1:45,53 | Krishan Kumar | 1:45,88 | Ebrahim Al-Zofairi | 1:46,11 |
Bieg na 1500 m | Ajay Kumar Saroj | 3:41,51 | Yusuke Takahashi | 3:42,04 | Liu Dezhu | 3:42,30 |
Bieg na 5000 m | Hyuga Endo | 13:34,94 | Kazuya Shiojiri | 13:43,92 | Gulveer Singh | 13:48,33 |
Bieg na 10 000 m | Ren Tazawa | 29:18,44 | Shadrack Kimutai Koech | 29:31,63 | Abhishek Pal | 29:33,26 |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | Ryōma Aoki | 8:34,91 | Yaser Bagharab | 8:37,11 | Seiya Sunada | 8:39,17 |
Bieg na 110 m przez płotki | Shunya Takayama | 13,29 | Xu Zhuoyi | 13,39 | Yaqoub Alyouha | 13,56 |
Bieg na 400 m przez płotki | Bassem Hemeida | 48,64 | Yusaku Kodama | 48,96 | Santhosh Kumar Tamilarasan | 49,09 |
Sztafeta 4 × 100 m | Tajlandia
| 38,55 | Chiny
| 38,87 | Korea Południowa
| 38,99 |
Sztafeta 4 × 400 m | Sri Lanka
| 3:01,56 | Indie
| 3:01,80 | Katar
| 3:04,26 |
Chód na 20 km | Yutaro Murayama | 1:24:41 | Wang Kaihua | 1:25:30 | Vikash Singh | 1:29:33 |
Skok wzwyż | Woo Sang-hyeok | 2,28 | Sarvesh Anil Kushare | 2,26 | Tawan Kaeodam | 2,26 |
Skok o tyczce | Ernest John Obiena | 5,91 | Husajn Asim Al Hizam | 5,56 | Huang Bokai | 5,51 |
Skok w dal | Lin Yu-tang | 8,40 | Murali Sreeshankar | 8,37 | Zhang Mingkun | 8,08 |
Trójskok | Abdulla Aboobacker | 16,92 | Hikaru Ikehata | 16,73 | Kim Jang-woo | 16,59 |
Pchnięcie kulą | Tajinderpal Singh Toor | 20,23 | Mehdi Saberi | 19,98 | Iwan Iwanow | 19,87 |
Rzut dyskiem | Abudu’aini Tu’ergong | 61,19 | Eissa Zankawi | 60,23 | Muhammad Irfan Bin Shamshuddin | 59,63 |
Rzut młotem | Wang Qi | 72,13 | Suchrob Chodżajew | 71,83 | Shota Fukuda | 71,80 |
Rzut oszczepem | Genki Dean | 83,15 | Manu Devarakeshavi Prakasha | 81,01 | Muhammad Yasir | 79,93 |
Dziesięciobój | Yuma Maruyama | 7745 pkt. | Sutthisak Singkhon | 7626 pkt. | Tejaswin Shankar | 7527 pkt. |
Kobiety
Konkurencja | 1. miejsce | Wynik | 2. miejsce | Wynik | 3. miejsce | Wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Bieg na 100 m | Shanti Veronica Pereira | 11,28 | Farzaneh Fasihi | 11,39 | Ge Manqi | 11,40 |
Bieg na 200 m | Shanti Veronica Pereira | 22,70 | Jyothi Yarraji | 23,13 | Li Yuting | 23,25 |
Bieg na 400 m | Nadeesha Ramanayaka | 52,61 | Farida Solieva | 52,95 | Aishwarya Kailash Mishra | 53,07 |
Bieg na 800 m | Tharushi Dissanayaka | 2:00,66 | K.M. Chandra | 2:01,58 | Gayanthika Abeyratne | 2:03,25 |
Bieg na 1500 m | Nozomi Tanaka | 4:06,75 | Yume Goto | 4:13,25 | Gayanthika Abeyratne | 4:14,39 |
Bieg na 5000 m | Yuma Yamamoto | 15:51,16 | Parul Chaudhary | 15:52,35 | K.M. Ankita | 16:03,33 |
Bieg na 10 000 m | Haruka Kokai | 32:59,36 | Momoka Kawaguchi | 33:18,72 | Bayartsogtyn Mönkhzayaa | 33:24,79 |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | Parul Chaudhary | 9:38,76 | Xu Shuangshuang | 9:44,54 | Reimi Yoshimura | 9:48,48 |
Bieg na 100 m przez płotki | Jyothi Yarraji | 13,09 | Asuka Terada | 13,13 | Masumi Aoki | 13,26 |
Bieg na 400 m przez płotki | Robyn Lauren Brown | 57,50 | Eri Utsunomiya | 57,73 | Ami Yamamoto | 57,80 |
Sztafeta 4 × 100 m | Chiny
| 43,35 | Japonia
| 43,95 | Tajlandia
| 44,56 |
Sztafeta 4 × 400 m | Wietnam
| 3:32,36 | Sri Lanka
| 3:33,27 | Indie
| 3:33,73 |
Chód na 20 km | Yang Liujing | 1:32:38 | Priyanka Goswami | 1:34:24 | Yukiko Umeno | 1:36:18 |
Skok wzwyż | Kristina Owczinnikowa | 1,86 | Jelizawieta Matwiejewa | 1,86 | Svetlana Radzivil | 1,83 |
Skok o tyczce | Li Ling | 4,66 = | Niu Chunge | 4,51 | Sukanya Chomchuendee | 4,10 |
Skok w dal | Sumire Hata | 6,97 | Shaili Singh | 6,54 | Zhong Jiawei | 6,46 |
Trójskok | Mariko Morimoto | 14,06 | Zeng Rui | 14,01 | Nguyễn Thị Hường | 13,68 |
Pchnięcie kulą | Song Jiayuan | 18,88 | Abha Khatua | 18,06 | Manpreet Kaur | 17,00 |
Rzut dyskiem | Feng Bin | 66,42 | Wang Fang | 58,49 | Subenrat Insaeng | 55,80 |
Rzut młotem | Zhao Jie | 69,39 | Joy McArthur | 66,56 | Raika Murakami | 64,17 |
Rzut oszczepem | Marina Saitō | 61,67 | Liu Shiying | 61,51 | Dilhani Lekamge | 60,93 |
Siedmiobój | Yekaterina Voronina | 6098 pkt. | Swapna Barman | 5840 pkt. | Yuki Yamasaki | 5696 pkt. |
Zawody mieszane
Konkurencja | 1. miejsce | Wynik | 2. miejsce | Wynik | 3. miejsce | Wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Sztafeta mieszana 4 × 400 m | Indie
| 3:14,70 | Sri Lanka
| 3:15,41 | Japonia
| 3:15,71 |
Klasyfikacja medalowa
Kolorem niebieskim oznaczono kraj organizujący mistrzostwa.
Miejsce | Państwo | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1. | Japonia | 16 | 11 | 10 | 37 |
2. | Chiny | 8 | 8 | 6 | 22 |
3. | Indie | 6 | 12 | 9 | 27 |
4. | Sri Lanka | 3 | 2 | 3 | 8 |
5. | Katar | 2 | 1 | 1 | 4 |
6. | Filipiny | 2 | 0 | 0 | 2 |
Singapur | 2 | 0 | 0 | 2 | |
8. | Kazachstan | 1 | 2 | 1 | 4 |
Uzbekistan | 1 | 2 | 1 | 4 | |
10. | Tajlandia | 1 | 1 | 4 | 6 |
11. | Chińskie Tajpej | 1 | 1 | 0 | 2 |
12. | Korea Południowa | 1 | 0 | 2 | 3 |
13. | Wietnam | 1 | 0 | 1 | 2 |
14. | Iran | 0 | 2 | 1 | 3 |
Arabia Saudyjska | 0 | 2 | 1 | 3 | |
16. | Kuwejt | 0 | 1 | 2 | 3 |
17. | Malezja | 0 | 0 | 1 | 1 |
Mongolia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Pakistan | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Razem | 45 | 45 | 45 | 135 |
Bibliografia
- 2023 Asian Champs. athleticspodium.com. [dostęp 2023-07-24]. (ang.).
Linki zewnętrzne
- Asian Athletics Championships 2023 Results Book. athleticsasia.org, 2023-07-18. [dostęp 2023-07-24]. [zarchiwizowane z tego adresu (2023-07-24)]. (ang.).
- p
- d
- e
Seniorzy |
|
---|---|
Hala | |
Półmaraton | |
Bieg maratoński |
|
Biegi przełajowe | |
Chód sportowy | |
Juniorzy |
|
Juniorzy młodsi |
|