Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Plażowej 2013
FIFA Beach Soccer World Cup | |
Szczegóły turnieju | |
Gospodarz | Tahiti |
---|---|
Termin | 19-29 września 2013 |
Liczba drużyn | 16 (z 6 konfederacji) |
Stadiony | 1 (w 1 miastach) |
Mistrz | Rosja (2. tytuł) |
Statystyki turnieju | |
Mecze | 32 |
Strzelone gole | 243 (7,59 na mecz) |
Frekwencja | 109 650 (3427 na mecz) |
Król strzelców | Dmitrij Sziszin (11) |
Najlepszy zawodnik | Bruno Xavier |
XVII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Plażowej – turniej piłki nożnej plażowej, który odbył się w dniach 19-29 września 2013 roku w Papeete na Tahiti pod patronatem FIFA i Beach Soccer Worldwide, w którym wyłoniony został mistrz świata w plażowej piłce nożnej.
Uczestnicy mistrzostw
Drużyna | Strefa kwalifikacyjna | Liczba występów do tej pory | Najlepszy wynik | Ostatni występ |
---|---|---|---|---|
Japonia | Azja | 9 | IV miejsce (2000, 2006) | 2011 |
Iran | Azja | 4 | Faza Grupowa (2006, 2007, 2008, 2011) | 2011 |
Zjednoczone Emiraty Arabskie | Azja | 3 | Faza Grupowa (2007, 2008, 2009) | 2009 |
Senegal | Afryka | 3 | Ćwierćfinał (2007, 2011) | 2011 |
Wybrzeże Kości Słoniowej | Afryka | 1 | Faza Grupowa (2009) | 2009 |
Stany Zjednoczone | Ameryka Północna | 12 | II miejsce (1995) | 2007 |
Salwador | Ameryka Północna | 3 | IV miejsce (2011) | 2011 |
Brazylia | Ameryka Południowa | 16 | Mistrzostwo (1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2002, 2003, 2004, 2006, 2007, 2008, 2009) | 2011 |
Argentyna | Ameryka Południowa | 14 | III miejsce (2001) | 2011 |
Paragwaj | Ameryka Południowa | debiutant | ||
Wyspy Salomona | Oceania | 4 | Faza Grupowa (2006, 2007, 2008, 2009) | 2009 |
Tahiti | Oceania | 1 | Faza Grupowa (2011) | 2011 |
Hiszpania | Europa | 12 | II miejsce (2003, 2004) | 2009 |
Rosja | Europa | 5 | Mistrzostwo (2011) | 2011 |
Ukraina | Europa | 2 | Ćwierćfinał (2005) | 2011 |
Holandia | Europa | 1 | Faza Grupowa (1995) | 1995 |
Faza grupowa
Cztery grupy po cztery zespoły, każdy z każdym, jeden mecz. Dwa najlepsze zespoły awansują do ćwierćfinałów.
Legenda do tabeli:
- Miejsce – miejsce
- Mecze – liczba meczów
- Zwyc. – zwycięstwa
- Zw.pd. – zwycięstwa po dogrywce lub karnych
- Por. – porażki
- Bramki – różnica bramek
- Pkt – punkty
Czas: Godzina rozegrania meczu przeliczona jest na czas Polski.
Grupa A
Miejsce | Drużyna | Mecze | Punkty | Zwyc. | Zw.pd. | Por. | Bramki |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hiszpania | 3 | 9 | 3 | 0 | 0 | 14-8 |
2 | Tahiti | 3 | 5 | 1 | 1 | 1 | 10-9 |
3 | Stany Zjednoczone | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 13-14 |
4 | Zjednoczone Emiraty Arabskie | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 10-12 |
20 września 2013 04:00 CEST | Hiszpania Antonio 9', 30' Llorenc 18' Juanma 31' Nico 34' | 5:4 (1:2, 1:1, 3:1) | Stany Zjednoczone R. Futagaki 6' N. Perera 11' M. Chimienti 14' L. Valentine 31' | Tahua To'ata Stadium, Papeete Sędzia: Mariano Romo |
20 września 2013 07:00 CEST | Tahiti M. Amau 5' T. Zaveroni 9' R. Li Fung Kuee 13' | 3:2 (2:0, 1:2, 0:0) | Zjednoczone Emiraty Arabskie H. Ali 19' H. Alkaabi 21' | Tahua To'ata Stadium, Papeete Sędzia: Felipe Varejao |
22 września 2013 04:00 CEST | Zjednoczone Emiraty Arabskie H. Alkaabi 3' H. Alhammadi 26' | 2:5 (1:0, 0:2, 1:3) | Hiszpania Antonio 17' R. Merida 28', 36' Llorenc 34' Cintas 36' | Tahua To'ata Stadium, Papeete Sędzia: Hugo Pado |
22 września 2013 07:00 CEST | Stany Zjednoczone | 3:5 (dogr.) (0:2, 1:1, 2:0, 0:2) | Tahiti R. Li Fung Kuee 3' R. Bennett 4' T. Labaste 23' P. Tepa 39', 39' | Tahua To'ata Stadium, Papeete Sędzia: Suwat Wongsuwan |
24 września 2013 04:00 CEST | Zjednoczone Emiraty Arabskie H. Alhammadi 1', 27' K. Albalooshi 8' A. Hussain 31' | 4:6 (2:2, 0:2, 2:2) | Stany Zjednoczone N. Perera 2', 17', 26' A. Canale 8', 16' J. Leopoldo 34' | Tahua To'ata Stadium, Papeete Sędzia: Gumercindo Batista |
24 września 2013 07:00 CEST | Tahiti P. Tepa 24' R. Li Fung Kuee 34' | 2:4 (0:3, 1:1, 1:0) | Hiszpania Raul Merida 4', 10' Kuman 7' Pajon 17' | Tahua To'ata Stadium, Papeete Sędzia: Bahtijor Namazow |
Grupa B
Miejsce | Drużyna | Mecze | Punkty | Zwyc. | Zw.pd. | Por. | Bramki |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Argentyna | 3 | 6 | 2 | 0 | 1 | 17-11 |
2 | Salwador | 3 | 6 | 2 | 0 | 1 | 13-11 |
3 | Wyspy Salomona | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 13-15 |
4 | Holandia | 3 | 2 | 0 | 1 | 2 | 6-12 |
20 września 2013 05:30 CEST | Argentyna C. Leguizamon 3' F. Hilaire 4' M. de Ezeyza 12' L. Medero 25' | 4:1 (3:0, 0:1, 1:0) | Salwador E. Robles 17' | Tahua To'ata Stadium, Papeete Sędzia: Aleksander Berezkin |
20 września 2013 08:30 CEST | Holandia | 0:2 (0:0, 0:0, 0:2) | Wyspy Salomona J. Luwi 24' N. Muri 33' | Tahua To'ata Stadium, Papeete Sędzia: Bessem Boubaker |
22 września 2013 05:30 CEST | Wyspy Salomona A. Talo 12', 13', 31' R.Laua 13' J. Luwi 15' | 5:8 (1:1, 3:2, 1:5) | Argentyna J. Levi 1' F. Hilaire 16', 28' E. Hilaire 17' L. Medero 25', 26', 31', 31' | Tahua To'ata Stadium, Papeete Sędzia: Christian Zimmermann |
22 września 2013 08:30 CEST | Salwador A. Ruiz 7', 33' (k) F. Velasquez 7' T. Hernandez 22' J. Batres 35' | 5:1 (2:1, 1:0, 2:0) | Holandia M. Van Gessel 7' | Tahua To'ata Stadium, Papeete Sędzia: Serdar Akcer |
24 września 2013 05:30 CEST | Wyspy Salomona M. Aisa 12' N. Muri 17', 19', 24' A. Talo 31' (k) R. Laua 34' | 6:7 (1:2, 3:2, 2:3) | Salwador A. Ruiz 6', 11', 14', 20', 33' F. Velasquez 25' E. Robles 30' | Tahua To'ata Stadium, Papeete Sędzia: Patricio Blanca |
24 września 2013 08:30 CEST | Holandia F. van der Geest 19' P. Ax 20', 28' R. van Dieren 26' C. van den Ouweland 36' | 5:5 (dogr.) k. 4:3 (0:4, 2:1, 3:0, 0:0) | Argentyna E. Hilaire 1' J. Levi 1' J. Vivas 4', 7', 24' | Tahua To'ata Stadium, Papeete Sędzia: Said Hachim |
Grupa C
Miejsce | Drużyna | Mecze | Punkty | Zwyc. | Zw.pd. | Por. | Bramki |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Brazylia | 3 | 9 | 3 | 0 | 0 | 16-6 |
2 | Iran | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 8-10 |
3 | Ukraina | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 9-11 |
4 | Senegal | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 11-17 |
19 września 2013 05:30 CEST | Senegal B. Fall 14', 15', 26', 34' P. Koukpaki 21' | 5:4 (0:2, 3:1, 2:1) | Ukraina W. Sydorenko 1' O. Zborowskij 2', 25' R. Paczew 23' | Tahua To'ata Stadium, Papeete Sędzia: Jose Cortez |
19 września 2013 08:30 CEST | Brazylia Bruno Xavier 1', 14', 30' Bueno 15' | 4:1 (1:1, 2:0, 1:0) | Iran A. Akbari 8' | Tahua To'ata Stadium, Papeete Sędzia: Ruben Eiriz |
21 września 2013 05:30 CEST | Iran M. Ahmadzadeh 1', 2', 20' A. Akbari 15' F. Boulokbashi 29' | 5:3 (2:0, 2:2, 1:1) | Senegal | Tahua To'ata Stadium, Papeete Sędzia: Tomasz Winiarczyk |
21 września 2013 08:30 CEST | Ukraina O. Zborowskij 21' V. Hladeczenko 26' | 2:4 (0:2, 1:0, 1:2) | Brazylia Bruno Xavier 4', 32' Bueno Malias 7' Daniel 34' | Tahua To'ata Stadium, Papeete Sędzia: Ebrahim Almansory |
23 września 2013 05:30 CEST | Iran M. Ahmadzadeh 3' P. Hosseini 33' | 2:3 (1:1, 0:1, 1:1) | Ukraina A. Borsuk 3' O. Korniczuk 22' I. Borsuk 30' | Tahua To'ata Stadium, Papeete Sędzia: Serdar Akcer |
23 września 2013 08:30 CEST | Brazylia Daniel 2' Bruno Xavier 5', 11', 30' Bruno 6' Andre 25', 26' Jorginho 36' | 8:3 (4:1, 0:1, 4:1) | Senegal P. Koukpaki 10' B. Fall 17', 28' | Tahua To'ata Stadium, Papeete Sędzia: Suwat Wongsuwan |
Grupa D
Miejsce | Drużyna | Mecze | Punkty | Zwyc. | Zw.pd. | Por. | Bramki |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Rosja | 3 | 8 | 2 | 1 | 0 | 13-6 |
2 | Japonia | 3 | 5 | 1 | 1 | 1 | 8-8 |
3 | Paragwaj | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 16-11 |
4 | Wybrzeże Kości Słoniowej | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 12-19 |
19 września 2013 04:00 CEST | Paragwaj J. Lopez 8', 27', 30' P. Moran 13', 27' G. Benitez 18' (k) L. Pereira 19', 32' O. Zayas 22' E. Barreto 35' | 10:6 (1:3, 4:2, 5:1) | Wybrzeże Kości Słoniowej D. Kouassitchi 2', 10', 14', 30' M. Sakanoko 6' E. Tchetche 21' | Tahua To'ata Stadium, Papeete Sędzia: Baktijor Namazow |
19 września 2013 07:00 CEST | Rosja | 4:1 (1:0, 1:0, 2:1) | Japonia T. Tabata 27' | Tahua To'ata Stadium, Papeete Sędzia: Said Hachim |
21 września 2013 04:00 CEST | Japonia H. Oda 1' O. Moreira 7' T. Tabata 13' | 3:1 (2:0, 1:0, 0:1) | Paragwaj P. Moran 25' | Tahua To'ata Stadium, Papeete Sędzia: Oscar Velasquez |
21 września 2013 07:00 CEST | Wybrzeże Kości Słoniowej D. Kouassitchi 27' M. Sakanoko 30' | 2:5 (0:1, 0:2, 2:2) | Rosja A. Makarow 12', 28' I. Szajkow 15' D. Sziszin 20', 31' | Tahua To'ata Stadium, Papeete Sędzia: Miguel Aguilar |
23 września 2013 04:00 CEST | Japonia S. Yamauchi 3' O. Moreira 19', 38' N. Matsuo 39' (k) | 4:3 (dogr.) (1:1, 1:1, 0:0, 2:1) | Wybrzeże Kości Słoniowej D. Kouassitchi 1' (k), 38' P. Moran 28', 36' (k) | Tahua To'ata Stadium, Papeete Sędzia: Patricio Blanca |
23 września 2013 07:00 CEST | Rosja A. Peremitin 2' A. Makarow 13' D. Sziszin 16', 37' | 4:3 (dogr.) (1:0, 2:1, 0:2, 1:0) | Paragwaj S. Amarilla 21' P. Moran 28', 36' (k) | Tahua To'ata Stadium, Papeete Sędzia: Christian Zimmermann |
Faza pucharowa
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||||||||
Hiszpania | 2 | |||||||||
Salwador | 1 | |||||||||
Hiszpania | 2 | |||||||||
Brazylia | 1 | |||||||||
Brazylia | 4 | |||||||||
Japonia | 3 | |||||||||
Hiszpania | 1 | |||||||||
Rosja | 5 | |||||||||
Rosja | 6 | |||||||||
Iran | 5 | |||||||||
Rosja | 5 | Mecz o 3. miejsce | ||||||||
Tahiti | 3 | |||||||||
Argentyna | 1 | Brazylia | 7 (1) | |||||||
Tahiti | 6 | Tahiti | 7 (0) | |||||||
Ćwierćfinały
26 września 2013 04:00 CEST | Brazylia Eudin 8' Datinha 10' Daniel 28' Bueno 30' | 4:3 (2:1, 0:1, 2:1) | Japonia | Tahua To'ata Stadium, Papeete Sędzia: Akcer Serdar |
26 września 2013 05:30 CEST | Argentyna E. Hilaire 15' (k) | 1:6 (0:1, 1:1, 0:4) | Tahiti H. Taiarui 8', 26' N. Bennett 24' R. Bennett 27' R. Li Fueng Kuee 28' H. Tavanae 35' | Tahua To'ata Stadium, Papeete Sędzia: Eiriz Ruben |
26 września 2013 07:00 CEST | Hiszpania Llorenc 6' Antonio 33' | 2:1 (1:0, 0:1, 1:0) | Salwador W. Torres 23' (k) | Tahua To'ata Stadium, Papeete Sędzia: Patricio Blanca |
26 września 2013 08:30 CEST | Rosja | 6:5 (1:2, 2:1, 3:2) | Iran M. Mesigar 6', 25' F. Boulokbashi 10', 22' M. Ahmadzadeh 33' | Tahua To'ata Stadium, Papeete Sędzia: Hugo Pado |
Półfinały
28 września 2013 07:00 CEST | Rosja D. Sziszin 9', 17', 35' A. Makarow 33', 35' | 5:3 (1:0, 1:2, 3:1) | Tahiti | Tahua To'ata Stadium, Papeete Sędzia: Patricio Blanca |
28 września 2013 08:30 CEST | Hiszpania Juanma 21' Nico 37' | 2:1 (dogr.) (0:1, 1:0, 0:0, 1:0) | Brazylia Bruno Xavier 5' | Tahua To'ata Stadium, Papeete Sędzia: Said Hachim |
Mecz o 3. miejsce
29 września 2013 07:00 CEST | Brazylia Bruno Xavier 7' Daniel 12' André 12' Eudin 14', 19' Jorginho 24' Bruno 38' | 7:7 (dogr.) k. 1:0 (3:2, 3:2, 0:2, 1:1) | Tahiti R. Li Fung Kuee 1', 24' M. Amau 12' H. Taiarui 21', 35' N. Bennett 33', 39' | Tahua To'ata Stadium, Papeete Sędzia: Gionni Matticoli |
Finał
29 września 2013 08:30 CEST | Hiszpania Llorenc 24' | 1:5 (0:0, 1:3, 0:2) | Rosja | Tahua To'ata Stadium, Papeete Sędzia: Serdar Akcer |
Rosja
(2. tytuł)
Nagrody
adidas Złota piłka | adidas Srebrna piłka | adidas Brązowa piłka |
---|---|---|
Bruno Xavier | Ozu Moreira | Raimana Li Fung Kuee |
adidas Złoty but | adidas Srebrny but | adidas Brązowy but |
Dmitrij Sziszin | Bruno Xavier | Agustín Ruiz |
11 goli | 10 goli | 7 goli |
adidas Złota rękawica | ||
Dona | ||
FIFA Fair Play Award | ||
Rosja |
Najlepsi strzelcy
- 11 goli
- D. Sziszin
- 10 goli
- Bruno Xavier
- 7 goli
- D. Kouassitchi
- A. Ruiz
- 6 goli
- B. Fall
- R. Li Fung Kuee
- 5 goli
- L. Medero
- P. Moran
- N. Perera
- A. Makarow
- 4 gole
- M. Ahmadzadeh
- Raul Merida
- Antonio
- Llorenc
- N. Muri
- A. Talo
- O. Moreira
- P. Tepa
- H. Taiarui
- N. Bennett
- Daniel
- 3 gole
- J. Lopez
- O. Zborowskij
- F. Hilaire
- J. Vivas
- E. Hilaire
- A. Peremitin
- J. Kraszeninnikow
- H. Alhammadi
- Andre
- Eudin
- 2 gole
27 zawodników
- 1 gol
40 zawodników
- gole samobójcze
- P. Hosseini (dla Senegalu)
- A. Tchen (dla Stanów Zjednoczonych)
- Bueno (dla Japonii)
- A. Makarow (dla Tahiti)
Klasyfikacja końcowa
Rank | Team |
---|---|
1 | Rosja |
2 | Hiszpania |
3 | Brazylia |
4 | Tahiti |
5 | Iran |
6 | Japonia |
7 | Salwador |
8 | Argentyna |
9 | Paragwaj |
10 | Stany Zjednoczone |
11 | Wyspy Salomona |
12 | Ukraina |
13 | Senegal |
14 | Holandia |
15 | Zjednoczone Emiraty Arabskie |
16 | Wybrzeże Kości Słoniowej |
Linki zewnętrzne
- Oficjalna strona Mistrzostw Świata. fifa.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-02-18)].
- p
- d
- e