Australian Open 2020 (kwalifikacje gry pojedynczej mężczyzn)
Miejsce | Australia | ||
---|---|---|---|
Obiekt | Melbourne Park | ||
Nawierzchnia | Twarda | ||
Data | 14–18.01.2020 | ||
ATP Tour | |||
Kategoria | Wielki Szlem | ||
Drabinka | 128Q | ||
Dyrektor | Craig Tiley | ||
Zwycięzcy | |||
Gra pojedyncza Dennis Novak Tallon Griekspoor Christopher Eubanks Elliot Benchetrit Mario Vilella Martínez Mohamed Safwat Ilja Iwaszka Quentin Halys Marco Trungelliti Norbert Gombos Daniel Elahi Galán Pedro Martínez Max Purcell Alejandro Tabilo Ernests Gulbis Peter Gojowczyk Jewgienij Donskoj (LL) Lorenzo Giustino (LL) Prajnesh Gunneswaran (LL) Jozef Kovalík (LL) | |||
| |||
Strona internetowa |
Australian Open 2020 – kwalifikacje gry pojedynczej mężczyzn – kwalifikacje do zawodów singlowych mężczyzn, w ramach pierwszego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, Australian Open. Zmagania miały miejsce w dniach 14–18 stycznia na twardych kortach Melbourne Park w Melbourne.
Zawodnicy rozstawieni
Numer | Tenisista | Osiągnięcie |
01 | Dennis Novak | zakwalifikowano |
02 | Henri Laaksonen | 1. runda |
03 | Brayden Schnur | 2. runda |
04 | Emil Ruusuvuori | 2. runda |
05 | Andrej Martin | 2. runda |
06 | Jewgienij Donskoj[a] | Lucky Loser |
07 | Denis Kudla | 2. runda |
08 | Taro Daniel | 1. runda |
09 | Gō Soeda | 1. runda |
10 | Norbert Gombos | zakwalifikowano |
11 | Thomas Fabbiano | 1. runda |
12 | Paolo Lorenzi | 2. runda |
13 | Gianluca Mager | 2. runda |
14 | Antoine Hoang | 1. runda |
15 | Federico Coria | 2. runda |
16 | Peter Gojowczyk | zakwalifikowano |
Numer | Tenisista | Osiągnięcie |
17 | Prajnesh Gunneswaran[a] | Lucky Loser |
18 | Yannick Maden | 2. runda |
19 | Jason Jung | 2. runda |
20 | Chung Hyeon | wycofanie |
21 | Sumit Nagal | 1. runda |
22 | Bradley Klahn | 1. runda |
23 | Steven Diez | 2. runda |
24 | Facundo Bagnis | 2. runda |
25 | Zhang Zhizhen | 1. runda |
26 | Jozef Kovalík[a] | Lucky Loser |
27 | Pedro Sousa | 1. runda |
28 | Dudi Sela | 1. runda |
29 | Juan Pablo Varillas | 2. runda |
30 | Martin Kližan | 1. runda |
31 | Blaž Rola | 1. runda |
32 | Alessandro Giannessi | 1. runda |
Zakwalifikowani
Szczęśliwi przegrani
Drabinka
Klucz
- w/o – walkower
- k – krecz
- d – dyskwalifikacja
- Q – kwalifikant
- WC – dzika karta
- LL – szczęśliwy przegrany
- Alt – zawodnik zastępczy
- PR – ochrona rankingu
- SE – specjalna przepustka
- ITF – ranking ITF
- JE – ranking juniorski
1. runda | 2. runda | Runda finałowa | ||||||||||||||||
1 | Dennis Novak | 6 | 6 | |||||||||||||||
Dustin Brown | 3 | 2 | 1 | Dennis Novak | 6 | 6 | ||||||||||||
Roberto Ortega Olmedo | 6 | 5 | 4 | Filip Horanský | 1 | 4 | ||||||||||||
Filip Horanský | 4 | 7 | 6 | 1 | Dennis Novak | 7 | 6 | |||||||||||
Hiroki Moriya | 7 | 7 | Hiroki Moriya | 65 | 2 | |||||||||||||
Noah Rubin | 63 | 5 | Hiroki Moriya | 6 | 7 | |||||||||||||
Darian King | 2 | 2 | 23 | Steven Diez | 4 | 5 | ||||||||||||
23 | Steven Diez | 6 | 6 |
1. runda | 2. runda | Runda finałowa | ||||||||||||||||
2 | Henri Laaksonen | 60 | 63 | |||||||||||||||
WC | Rinky Hijikata | 7 | 7 | WC | Rinky Hijikata | 5 | 5 | |||||||||||
Tallon Griekspoor | 6 | 6 | Tallon Griekspoor | 7 | 7 | |||||||||||||
Guillermo García-López | 3 | 2 | Tallon Griekspoor | 6 | 7 | |||||||||||||
Wu Tung-lin | 6 | 61 | 68 | WC | Lorenzo Musetti | 4 | 68 | |||||||||||
Marius Copil | 3 | 7 | 7 | Marius Copil | 7 | 4 | 5 | |||||||||||
WC | Lorenzo Musetti | 6 | 6 | WC | Lorenzo Musetti | 66 | 6 | 7 | ||||||||||
Alt | Amir Weintraub | 2 | 1 |
1. runda | 2. runda | Runda finałowa | ||||||||||||||||
3 | Brayden Schnur | 2 | 6 | 6 | ||||||||||||||
Sebastian Ofner | 6 | 3 | 4 | 3 | Brayden Schnur | 63 | 3 | |||||||||||
Federico Gaio | 64 | 0 | Kimmer Coppejans | 7 | 6 | |||||||||||||
Kimmer Coppejans | 7 | 6 | Kimmer Coppejans | 4 | 63 | |||||||||||||
Thai-Son Kwiatkowski | 3 | 68 | Christopher Eubanks | 6 | 7 | |||||||||||||
Christopher Eubanks | 6 | 7 | Christopher Eubanks | 4 | 2 | |||||||||||||
Viktor Troicki | 6 | 6 | Viktor Troicki | 6 | 1k | |||||||||||||
22 | Bradley Klahn | 4 | 2 |
1. runda | 2. runda | Runda finałowa | ||||||||||||||||
4 | Emil Ruusuvuori | 7 | 6 | |||||||||||||||
Facundo Mena | 5 | 2 | 4 | Emil Ruusuvuori | 4 | 6 | 63 | |||||||||||
Steve Darcis | 5 | 5 | Elliot Benchetrit | 6 | 0 | 7 | ||||||||||||
Elliot Benchetrit | 7 | 7 | Elliot Benchetrit | 4 | 6 | 6 | ||||||||||||
Enzo Couacaud | 4 | 7 | 6 | Dmitrij Popko | 6 | 2 | 3 | |||||||||||
Danilo Petrović | 6 | 65 | 2 | Enzo Couacaud | 3 | 6 | 3 | |||||||||||
Dmitrij Popko | 7 | 7 | Dmitrij Popko | 6 | 3 | 6 | ||||||||||||
25 | Zhang Zhizhen | 67 | 65 |
1. runda | 2. runda | Runda finałowa | ||||||||||||||||
5 | Andrej Martin | 6 | 6 | |||||||||||||||
Aleksiej Watutin | 3 | 2 | 5 | Andrej Martin | 6 | 65 | 5 | |||||||||||
Mathias Bourgue | 5 | 6 | 6 | Mathias Bourgue | 4 | 7 | 7 | |||||||||||
Oscar Otte | 7 | 1 | 1 | Mathias Bourgue | 1 | 4 | ||||||||||||
Mario Vilella Martínez | 6 | 6 | Mario Vilella Martínez | 6 | 6 | |||||||||||||
Nicolas Mahut | 3 | 4 | Mario Vilella Martínez | 7 | 0 | 6 | ||||||||||||
Stefano Napolitano | 3 | 4 | 24 | Facundo Bagnis | 66 | 6 | 4 | |||||||||||
24 | Facundo Bagnis | 6 | 6 |
1. runda | 2. runda | Runda finałowa | ||||||||||||||||
6 | Jewgienij Donskoj | 63 | 6 | 7 | ||||||||||||||
João Menezes | 7 | 1 | 68 | 6 | Jewgienij Donskoj | 6 | 3 | 6 | ||||||||||
Emilio Gómez | 65 | 6 | 3 | Alt | Viktor Galović | 3 | 6 | 3 | ||||||||||
Alt | Viktor Galović | 7 | 2 | 6 | 6 | Jewgienij Donskoj | 5 | 4 | ||||||||||
Peter Polansky | 1 | 2 | Mohamed Safwat | 7 | 6 | |||||||||||||
Alexandre Müller | 6 | 6 | Alexandre Müller | 5 | 5 | |||||||||||||
Mohamed Safwat | 7 | 6 | Mohamed Safwat | 7 | 7 | |||||||||||||
21 | Sumit Nagal | 62 | 2 |
1. runda | 2. runda | Runda finałowa | ||||||||||||||||
7 | Denis Kudla | 7 | 6 | |||||||||||||||
Bernard Tomic | 64 | 3 | 7 | Denis Kudla | 65 | 7 | 5 | |||||||||||
Liam Broady | 3 | 0 | Ilja Iwaszka | 7 | 5 | 7 | ||||||||||||
Ilja Iwaszka | 6 | 6 | Ilja Iwaszka | 6 | 6 | |||||||||||||
Mats Moraing | 65 | 3 | Li Zhe | 4 | 3 | |||||||||||||
João Domingues | 7 | 6 | João Domingues | 4 | 1 | |||||||||||||
Li Zhe | 7 | 5 | Li Zhe | 6 | 6 | |||||||||||||
28 | Dudi Sela | 62 | 3k |
1. runda | 2. runda | Runda finałowa | ||||||||||||||||
8 | Taro Daniel | 5 | 4 | |||||||||||||||
Nikola Milojević | 7 | 6 | Nikola Milojević | 6 | 7 | |||||||||||||
Ernesto Escobedo | 2 | 7 | 7 | Ernesto Escobedo | 4 | 64 | ||||||||||||
Mitchell Krueger | 6 | 68 | 67 | Nikola Milojević | 3 | 62 | ||||||||||||
Quentin Halys | 6 | 7 | Quentin Halys | 6 | 7 | |||||||||||||
WC | Akira Santillan | 3 | 64 | Quentin Halys | 6 | 6 | ||||||||||||
Lee Duck-hee | 2 | 7 | 7 | Lee Duck-hee | 3 | 4 | ||||||||||||
32 | Alessandro Giannessi | 6 | 5 | 67 |
1. runda | 2. runda | Runda finałowa | ||||||||||||||||
9 | Gō Soeda | 4 | 4 | |||||||||||||||
Marco Trungelliti | 6 | 6 | Marco Trungelliti | 0 | 7 | 7 | ||||||||||||
Zdeněk Kolář | 4 | 2 | Jeffrey John Wolf | 6 | 65 | 5 | ||||||||||||
Jeffrey John Wolf | 6 | 6 | Marco Trungelliti | 6 | 1 | 7 | ||||||||||||
Lorenzo Giustino | 6 | 7 | Lorenzo Giustino | 2 | 6 | 64 | ||||||||||||
Bai Yan | 3 | 5 | Lorenzo Giustino | 64 | 6 | 6 | ||||||||||||
PR | Maximilian Marterer | 7 | 62 | 68 | 18 | Yannick Maden | 7 | 2 | 4 | |||||||||
18 | Yannick Maden | 62 | 7 | 7 |
1. runda | 2. runda | Runda finałowa | ||||||||||||||||
10 | Norbert Gombos | 6 | 6 | |||||||||||||||
Juan Pablo Ficovich | 4 | 1 | 10 | Norbert Gombos | 6 | 6 | ||||||||||||
Roberto Marcora | 6 | 6 | Roberto Marcora | 2 | 4 | |||||||||||||
Lukáš Lacko | 3 | 2 | 10 | Norbert Gombos | 6 | 6 | ||||||||||||
Frederico Ferreira Silva | 2 | 6 | 6 | Peđa Krstin | 3 | 3 | ||||||||||||
Alt | Nam Ji-sung | 6 | 4 | 4 | Frederico Ferreira Silva | 6 | 4 | 1 | ||||||||||
Peđa Krstin | 6 | 6 | Peđa Krstin | 3 | 6 | 6 | ||||||||||||
30 | Martin Kližan | 3 | 2 |
1. runda | 2. runda | Runda finałowa | ||||||||||||||||
11 | Thomas Fabbiano | 62 | 4 | |||||||||||||||
WC | Aleksandar Vukic | 7 | 6 | WC | Aleksandar Vukic | 6 | 6 | |||||||||||
Matthias Bachinger | 7 | 7 | Matthias Bachinger | 4 | 3 | |||||||||||||
WC | Jason Kubler | 5 | 5 | WC | Aleksandar Vukic | 3 | 2 | |||||||||||
Daniel Elahi Galán | 6 | 6 | Daniel Elahi Galán | 6 | 6 | |||||||||||||
Filippo Baldi | 1 | 2 | Daniel Elahi Galán | 6 | 3 | 6 | ||||||||||||
Donald Young | 4 | 7 | 1 | 19 | Jason Jung | 3 | 6 | 3 | ||||||||||
19 | Jason Jung | 6 | 68 | 6 |
1. runda | 2. runda | Runda finałowa | ||||||||||||||||
12 | Paolo Lorenzi | 6 | 6 | |||||||||||||||
Adrián Menéndez-Maceiras | 3 | 3 | 12 | Paolo Lorenzi | 7 | 69 | 5 | |||||||||||
Lukáš Rosol | 6 | 6 | Lukáš Rosol | 64 | 7 | 7 | ||||||||||||
Tristan Lamasine | 4 | 3 | Lukáš Rosol | 4 | 2 | |||||||||||||
Pedro Martínez | 6 | 6 | Pedro Martínez | 6 | 6 | |||||||||||||
Julian Lenz | 0 | 1 | Pedro Martínez | 6 | 6 | |||||||||||||
WC | Tristan Schoolkate | 6 | 5 | 5 | 29 | Juan Pablo Varillas | 3 | 3 | ||||||||||
29 | Juan Pablo Varillas | 2 | 7 | 7 |
1. runda | 2. runda | Runda finałowa | ||||||||||||||||
13 | Gianluca Mager | 7 | 6 | |||||||||||||||
Matthew Ebden | 5 | 4 | 13 | Gianluca Mager | 3 | 6 | 4 | |||||||||||
Max Purcell | 7 | 64 | 6 | Max Purcell | 6 | 4 | 6 | |||||||||||
Andrea Collarini | 62 | 7 | 4 | Max Purcell | 6 | 6 | ||||||||||||
WC | Luke Saville | 6 | 6 | 26 | Jozef Kovalík | 4 | 2 | |||||||||||
Mikael Torpegaard | 3 | 3 | WC | Luke Saville | 7 | 63 | 4 | |||||||||||
Tobias Kamke | 1 | 64 | 26 | Jozef Kovalík | 67 | 7 | 6 | |||||||||||
26 | Jozef Kovalík | 6 | 7 |
1. runda | 2. runda | Runda finałowa | ||||||||||||||||
14 | Antoine Hoang | 64 | 7 | 1 | ||||||||||||||
Maxime Janvier | 7 | 65 | 6 | Maxime Janvier | 66 | 4 | ||||||||||||
Matteo Viola | 4 | 6 | 3 | Matteo Viola | 7 | 6 | ||||||||||||
Nicola Kuhn | 6 | 3 | 1k | Matteo Viola | 2 | 3 | ||||||||||||
Bernabé Zapata Miralles | 65 | 6 | 3 | Alejandro Tabilo | 6 | 6 | ||||||||||||
Alejandro Tabilo | 7 | 2 | 6 | Alejandro Tabilo | 2 | 6 | 6 | |||||||||||
Serhij Stachowski | 7 | 6 | Serhij Stachowski | 6 | 2 | 3 | ||||||||||||
31 | Blaž Rola | 63 | 4 |
1. runda | 2. runda | Runda finałowa | ||||||||||||||||
15 | Federico Coria | 4 | 6 | 6 | ||||||||||||||
Ramkumar Ramanathan | 6 | 4 | 1 | 15 | Federico Coria | 3 | 6 | 2 | ||||||||||
Ernests Gulbis | 6 | 6 | Ernests Gulbis | 6 | 1 | 6 | ||||||||||||
Maxime Cressy | 3 | 3 | Ernests Gulbis | 7 | 6 | |||||||||||||
Carlos Taberner | 68 | 1 | 17 | Prajnesh Gunneswaran | 62 | 2 | ||||||||||||
Yannick Hanfmann | 7 | 6 | Yannick Hanfmann | 6 | 2 | 1 | ||||||||||||
WC | Harry Bourchier | 2 | 4 | 17 | Prajnesh Gunneswaran | 1 | 6 | 6 | ||||||||||
17 | Prajnesh Gunneswaran | 6 | 6 |
1. runda | 2. runda | Runda finałowa | ||||||||||||||||
16 | Peter Gojowczyk | 6 | 6 | |||||||||||||||
Thiago Seyboth Wild | 4 | 2 | 16 | Peter Gojowczyk | 3 | 6 | 6 | |||||||||||
PR | Blaž Kavčič | 7 | 3 | 6 | PR | Blaž Kavčič | 6 | 3 | 4 | |||||||||
Jay Clarke | 62 | 6 | 2 | 16 | Peter Gojowczyk | 6 | 6 | |||||||||||
Botic van de Zandschulp | 3 | 6 | 5 | Constant Lestienne | 2 | 3 | ||||||||||||
Constant Lestienne | 6 | 1 | 7 | Constant Lestienne | 6 | 6 | ||||||||||||
WC | Blake Mott | 6 | 6 | WC | Blake Mott | 4 | 4 | |||||||||||
27 | Pedro Sousa | 3 | 4 |
Pula nagród
Runda | Pieniądze (A$) | Punkty (ATP) |
Zwycięzcy | 25 | |
---|---|---|
Finaliści | 50 000 | 16 |
2. runda | 32 500 | 8 |
1. runda | 20 000 | 0 |
Uwagi
- ↑ a b c Został przeniesiony do turnieju głównego jako szczęśliwy przegrany.
Bibliografia
- 2020 AusOpen 2020 – Men’s Qualifying Single. protennislive.com. [dostęp 2020-01-19]. (ang.).
- p
- d
- e
Turnieje seniorskie |
|
---|---|
Turnieje juniorskie |
|
Turnieje na wózkach |
|
Turnieje na quadach |
|
Turnieje legend |
|
Kwalifikacje |
|
- p
- d
- e
Wielki Szlem 2020 – kwalifikacje gry pojedynczej mężczyzn
|