Oscar for beste scenografi
Oscar for beste scenografi Academy Award for Best Production Design | |||
---|---|---|---|
Utdeler | Academy of Motion Picture Arts and Sciences | ||
Innstiftet | 1927 | ||
Nasjonalitet | USA | ||
Frekvens | Årlig |
Oscar for beste scenografi (eller også beste produksjonsdesign) er en Oscar-pris som hvert år blir gitt til filmer med den beste scenografien. På engelsk het Oscar-kategorien Best Art Direction fram til den 85. Oscar-utdelingen i 2012, da den fikk nytt navn: Best Production Design.[1] På grunn av denne endringen fikk også scenografiavdelingen ved Academy of Motion Picture Arts and Sciences (AMPAS) ny tittel. Siden 1947 har prisen både gått til art directors og scenedekoratører.[2]
I listen under er filmene nevnt med sitt utgivelsesår. Oscar-utdelingen blir holdt i det påfølgende året.
Liste
1920-årene
År | Interiørinnreder | Film |
---|---|---|
1927/28 (den 1.) | ||
William Cameron Menzies | The Dove | |
Tempest | ||
Harry Oliver | Syvende himmel | |
Rochus Gliese | Solopgang | |
1928/29 (den 2.) | ||
Cedric Gibbons | The Bridge of San Luis Rey | |
Mitchell Leisen | Dynamite | |
William Cameron Menzies | Alibi | |
The Awakening | ||
Hans Dreier | The Patriot | |
Harry Oliver | Street Angel |
1930-årene
År | Interiørinnreder | Film |
---|---|---|
1929/30 (den 3.) | ||
Herman Rosse | King of Jazz | |
William Cameron Menzies | Bulldog Drummond | |
Hans Dreier | Prinsgemalen | |
Jack Okey | Sally | |
Hans Dreier | The Vagabond King | |
1930/31 (den 4.) | ||
Max Ree | Cimarron | |
Stephen Goosson, Ralph Hammeras | Just Imagine | |
Hans Dreier | Marokko | |
Anton Grot | Svengali | |
Richard Day | Whoopee! | |
1931/32 (den 5.) | ||
Gordon Wiles | Transatlantic | |
Lazare Meerson | À nous la liberté | |
Richard Day | Arrowsmith | |
1932/33 (den 6.) | ||
William S. Darling | Cavalcade | |
Hans Dreier, Roland Anderson | A Farewell to Arms | |
Cedric Gibbons | When Ladies Meet | |
1934 (den 7.) | ||
Cedric Gibbons, Fredric Hope | The Merry Widow | |
Van Nest Polglase, Carroll Clark | The Gay Divorcee | |
Richard Day | The Affairs of Cellini | |
1935 (den 8.) | ||
Richard Day | The Dark Angel | |
Hans Dreier, Roland Anderson | The Lives of a Bengal Lancer | |
Carroll Clark, Van Nest Polglase | Top Hat | |
1936 (den 9.) | ||
Richard Day | Dodsworth | |
Anton Grot | Anthony Adverse | |
Cedric Gibbons, Eddie Imazu, Edwin B. Willis | The Great Ziegfeld | |
William S. Darling | Lloyd's of London | |
Albert S. D'Agostino, Jack Otterson | The Magnificent Brute | |
Cedric Gibbons, Frederic Hope, Edwin B. Willis | Romeo and Juliet | |
Perry Ferguson | Winterset | |
1937 (den 10.) | ||
Stephen Goosson | Lost Horizon | |
Cedric Gibbons, William Horning | Conquest | |
Carroll Clark | A Damsel in Distress | |
Richard Day | Dead End | |
Ward Ihnen | Every Day's a Holiday | |
Anton Grot | The Life of Emile Zola | |
John Victor MacKay | Manhattan Merry-Go-Round | |
Lyle Wheeler | The Prisoner of Zenda | |
Hans Dreier, Roland Anderson | Souls at Sea | |
Alexander Toluboff | Vogues of 1938 | |
William S. Darling, David S. Hall | Wee Willie Winkie | |
Jack Otterson | You're a Sweetheart | |
1938 (den 11.) | ||
Carl J. Weyl | The Adventures of Robin Hood | |
Lyle Wheeler | The Adventures of Tom Sawyer | |
Bernard Herzbrun, Boris Leven | Alexander's Ragtime Band | |
Alexander Toluboff | Algiers | |
Van Nest Polglase | Carefree | |
Richard Day | The Goldwyn Follies | |
Stephen Goosson, Lionel Banks | Holiday | |
Hans Dreier, John B. Goodman | If I Were King | |
Jack Otterson | Mad About Music | |
Cedric Gibbons | Marie Antoinette | |
Charles D. Hall | Merrily We Live | |
1939 (den 12.) | ||
Lyle Wheeler | Tatt av vinden | |
Hans Dreier, Robert Odell | Beau Geste | |
Charles D. Hall | Captain Fury | |
Jack Otterson, Martin Obzina | First Love | |
Van Nest Polglase, Alfred Herman | Love Affair | |
John Victor Mackay | Man of Conquest | |
Lionel Banks | Mr. Smith kommer til Washington | |
Anton Grot | The Private Lives of Elizabeth and Essex | |
William S. Darling, George Dudley | The Rains Came | |
Alexander Toluboff | Stagecoach | |
Cedric Gibbons, William A. Horning | The Wizard of Oz | |
James Basevi | Stormfulle høyder |
1940-årene
År | Interiørinnreder | Film |
---|---|---|
1940 (den 13.) | Svarthvitt | |
Richard Day, Paul Groesse | Pride and Prejudice | |
Hans Dreier, Robert Usher | Arise, My Love | |
Lionel Banks, Robert Peterson | Arizona | |
John Otterson | The Boys from Syracuse | |
John Victor Mackay | Dark Command | |
Alexander Golitzen | Foreign Correspondent | |
Richard Day, Joseph C. Wright | Lillian Russell | |
Van Nest Polglase, Mark-Lee Kirk | My Favorite Wife | |
John DuCasse Schulze | My Son, My Son | |
Lewis J. Rachmil | Our Town | |
Lyle Wheeler | Rebecca | |
Anton Grot | The Sea Hawk | |
James Basevi | The Westerner | |
Farge | ||
Vincent Korda | The Thief of Bagdad | |
Cedric Gibbons, John S. Detlie | Bitter Sweet | |
Richard Day, Joseph C. Wright | Down Argentine Way | |
Hans Dreier, Roland Anderson | North West Mounted Police | |
1941 (den 14.) | Svarthvitt | |
Cedric Gibbons, Nathan H. Juran, Thomas Little | How Green Was My Valley | |
Perry Ferguson, Van Nest Polglase, Al Fields, Darrell Silvera | Citizen Kane | |
Martin Obzina, Jack Otterson, Russell A. Gausman | The Flame of New Orleans | |
Hans Dreier, Robert Usher, Samuel M. Comer | Hold Back the Dawn | |
Lionel Banks, George Montgomery | Ladies in Retirement | |
Stephen Goosson, Howard Bristol | Kvinnen uten hjerte | |
John Hughes, Fred M. MacLean | Sersjant York | |
ukjent (trukket nominasjon) | Sis Hopkins | |
John DuCasse Schultze, Edward G. Boyle | Son of Monte Cristo | |
Alexander Golitzen, Richard Irvine | Sundown | |
Vincent Korda, Julia Heron | That Hamilton Woman | |
Cedric Gibbons, Randall Duell, Edwin B. Willis | When Ladies Meet | |
Farge | ||
Cedric Gibbons, Urie McCleary, Edwin B. Willis | Blossoms in the Dust | |
Richard Day, Joseph C. Wright, Thomas Little | Blood and Sand | |
Raoul Pene Du Bois, Stephen A. Seymour | Louisiana Purchase | |
1942 (den 15.) | Svarthvitt | |
Richard Day, Joseph Wright, Thomas Little | This Above All | |
Max Parker, Mark-Lee Kirk, Casey Roberts | George Washington Slept Here | |
Albert S. D'Agostino, Al Fields, Darrell Silvera | The Magnificent Ambersons | |
Perry Ferguson, Howard Bristol | Yankee'enes stolthet | |
Cedric Gibbons, Randall Duell, Edwin B. Willis, Jack Moore | Ut av skodden | |
Boris Leven | The Shanghai Gesture | |
Ralph Berger, Emile Kuri | Silver Queen | |
John B. Goodman, Jack Otterson, Russell A. Gausman, Edward Ray Robinson | The Spoilers | |
Hans Dreier, Roland Anderson, Samuel M. Comer | Take a Letter, Darling | |
Lionel Banks, Rudolph Sternad, Fay Babcock | The Talk of the Town | |
Farge | ||
Richard Day, Joseph Wright, Thomas Little | My Gal Sal | |
Alexander Golitzen, Jack Otterson, Russell A. Gausman, Ira S. Webb | Arabian Nights | |
Ted Smith, Casey Roberts | Captains of the Clouds | |
Vincent Korda, Julia Heron | Jungle Book | |
Hans Dreier, Roland Anderson, George Sawley | Reap the Wild Wind | |
1943 (den 16.) | Svarthvitt | |
James Basevi, William S. Darling, Thomas Little | The Song of Bernadette | |
Hans Dreier, Ernst Fegte, Bertram Granger | Five Graves to Cairo | |
Albert S. D'Agostino, Carroll Clark, Darrell Silvera, Harley Miller | Flight for Freedom | |
Cedric Gibbons, Paul Groesse, Edwin B. Willis, Hugh Hunt | Madame Curie | |
Carl Weyl, George J. Hopkins | Mission to Moscow | |
Perry Ferguson, Howard Bristol | The North Star | |
Farge | ||
Alexander Golitzen, John B. Goodman, Russell A. Gausman, Ira S. Webb | Phantom of the Opera | |
Hans Dreier, Haldane Douglas, Bertram Granger | For Whom the Bell Tolls | |
James Basevi, Joseph C. Wright, Thomas Little | The Gang's All Here | |
John Hughes, George J. Hopkins | This Is the Army | |
Cedric Gibbons, Daniel Cathcart, Edwin B. Willis, Jacques Mersereau | Thousands Cheer | |
1944 (den 17.) | Svarthvitt | |
Cedric Gibbons, William Ferrari, Paul Huldschinsky, Edwin B. Willis | Gaslight | |
Lionel Banks, Walter Holscher, Joseph Kish | Address Unknown | |
John Hughes, Fred M. MacLean | The Adventures of Mark Twain | |
Perry Ferguson, Julia Heron | Casanova Brown | |
Lyle Wheeler, Leland Fuller, Thomas Little | Laura | |
Hans Dreier, Robert Usher, Samuel M. Comer | No Time for Love | |
Mark-Lee Kirk, Victor A. Gangelin | Since You Went Away | |
N/A (nomination withdrawn) | Song of the Open Road | |
Albert S. D'Agostino, Carroll Clark, Darrell Silvera, Claude Carpenter | Step Lively | |
Farge | ||
Wiard Ihnen, Thomas Little | Wilson | |
John B. Goodman, Alexander Golitzen, Russell A. Gausman, Ira S. Webb | The Climax | |
Lionel Banks, Cary Odell, Fay Babcock | Cover Girl | |
Charles Novi, Jack McConaghy | The Desert Song | |
Cedric Gibbons, Daniel B. Cathcart, Edwin B. Willis, Richard Pefferle | Kismet | |
Hans Dreier, Raoul Pene du Bois, Ray Moyer | Lady in the Dark | |
Ernst Fegte, Howard Bristol | The Princess and the Pirate | |
1945 (den 18.) | Svarthvitt | |
Wiard Ihnen, A. Roland Fields | Blood on the Sun | |
Albert S. D'Agostino, Jack Okey, Darrell Silvera, Claude Carpenter | Experiment Perilous | |
James Basevi, William S. Darling, Thomas Little, Frank E. Hughes | The Keys of the Kingdom | |
Hans Dreier, Roland Anderson, Samuel M. Comer, Ray Moyer | Love Letters | |
Cedric Gibbons, Hans Peters, Edwin B. Willis, John Bonar, Hugh Hunt | The Picture of Dorian Gray | |
Farge | ||
Hans Dreier, Ernst Fegte, Samuel M. Comer | Frenchman's Creek | |
Lyle Wheeler, Maurice Ransford, Thomas Little | Leave Her to Heaven | |
Cedric Gibbons, Urie McCleary, Edwin B. Willis, Mildred Griffiths | National Velvet | |
Ted Smith, Jack McConaghy | San Antonio | |
Stephen Goosson, Rudolph Sternad, Frank Tuttle | A Thousand and One Nights | |
1946 (den 19.) | Svarthvitt | |
William S. Darling, Lyle Wheeler, Thomas Little, Frank E. Hughes | Anna and the King of Siam | |
Hans Dreier, Walter H. Tyler, Samuel M. Comer, Ray Moyer | Kitty | |
Richard Day, Nathan H. Juran, Thomas Little, Paul S. Fox | The Razor's Edge | |
Farge | ||
Cedric Gibbons, Paul Groesse, Edwin B. Willis | The Yearling | |
John Bryan | Caesar and Cleopatra | |
Paul Sheriff, Carmen Dillon | Henry V |
Fra og med den 20. Oscar-utdelingen skulle prisene bli gitt til både art directors og scenedekoratører.
År | Art directors | Scenedekoratører | Film |
---|---|---|---|
1947 (den 20.) | Svarthvitt | ||
Wilfred Shingleton | John Bryan | Great Expectations | |
Lyle Wheeler, Maurice Ransford | Thomas Little, Paul S. Fox | The Foxes of Harrow | |
Farge | |||
Alfred Junge | — | Black Narcissus | |
Robert M. Haas | George James Hopkins | Life with Father | |
1948 (den 21.) | Svarthvitt | ||
Carmen Dillon | Roger K. Furse | Hamlet | |
Robert Haas | William O. Wallace | Johnny Belinda | |
Farge | |||
Arthur Lawson | Hein Heckroth | The Red Shoes | |
Richard Day | Edwin Casey Roberts, Joseph Kish | Joan of Arc | |
1949 (den 22.) | Svarthvitt | ||
Harry Horner, John Meehan | Emile Kuri | The Heiress | |
Lyle Wheeler, Joseph C. Wright | Thomas Little, Paul S. Fox | Come to the Stable | |
Cedric Gibbons, Jack Martin Smith | Edwin B. Willis, Richard A. Pefferle | Madame Bovary | |
Farge | |||
Cedric Gibbons, Paul Groesse | Edwin B. Willis, Jack D. Moore | Little Women | |
Edward Carrere | Lyle Reifsnider | Adventures of Don Juan | |
Jim Morahan, William Kellner | Michael Relph | Saraband for Dead Lovers |
1950-årene
År | Art directors | Scenedekoratører | Film |
---|---|---|---|
1950 (den 23.) | Svarthvitt | ||
Hans Dreier, John Meehan | Samuel M. Comer, Ray Moyer | Sunset Boulevard | |
George W. Davis, Lyle R. Wheeler | Thomas Little, Walter M. Scott | All About Eve | |
Cedric Gibbons, Hans Peters | Edwin B. Willis, Hugh Hunt | The Red Danube | |
Farge | |||
Hans Dreier, Walter Tyler | Samuel M. Comer, Ray Moyer | Samson and Delilah | |
Cedric Gibbons, Paul Groesse | Edwin B. Willis, Richard A. Pefferle | Annie Get Your Gun | |
Ernst Fegté | George Sawley | Destination Moon | |
1951 (den 24.) | Svarthvitt | ||
Richard Day | George James Hopkins | A Streetcar Named Desire | |
Leland Fuller, Lyle Wheeler | Thomas Little, Fred J. Rode | Fourteen Hours | |
John DeCuir, Lyle Wheeler | Paul S. Fox, Thomas Little | House on Telegraph Hill | |
Jean d'Eaubonne | — | La Ronde | |
Cedric Gibbons, Paul Groesse | Edwin B. Wills, Jack D. Moore | Too Young to Kiss | |
Farge | |||
E. Preston Ames, Cedric Gibbons | Edwin B. Willis, Keogh Gleason | An American in Paris | |
George Davis, Lyle Wheeler | Paul S. Fox, Thomas Little | David and Bathsheba | |
Leland Fuller, Lyle Wheeler | Thomas Little, Walter M. Scott | On the Riviera | |
Edward Carfagno, Cedric Gibbons, William A. Horning | Hugh Hunt | Quo Vadis | |
Hein Heckroth | — | The Tales of Hoffmann | |
1952 (den 25.) | Svarthvitt | ||
Edward Carfagno, Cedric Gibbons | Keogh Gleason, Edwin B. Willis | The Bad and the Beautiful | |
Roland Anderson, Hal Pereira | Emile Kuri | Carrie | |
John DeCuir, Lyle Wheeler | Walter M. Scott | My Cousin Rachel | |
So Matsuyama | H. Motsumoto | Rashōmon | |
Leland Fuller, Lyle Wheeler | Claude Carpenter, Thomas Little | Viva Zapata! | |
Farge | |||
Marcel Vertès | Paul Sheriff | Moulin Rouge | |
Clavé, Richard Day | Howard Bristol | Hans Christian Andersen | |
Cedric Gibbons, Paul Groesse | Arthur Krams, Edwin B. Willis | The Merry Widow | |
Frank Hotaling | John McCarthy, Jr., Charles S. Thompson | The Quiet Man | |
John DeCuir, Lyle Wheeler | Paul S. Fox, Thomas Little | The Snows of Kilimanjaro | |
1953 (den 26.) | Svarthvitt | ||
Edward Carfagno, Cedric Gibbons | Hugh Hunt, Edwin B. Willis | Julius Caesar | |
Paul Markwitz, Fritz Maurischat | — | Martin Luther | |
Leland Fuller, Lyle Wheeler | Paul S. Fox | The President's Lady | |
Hal Pereira, Walter Tyler | — | Roman Holiday | |
Maurice Ransford, Lyle Wheeler | Stuart Reiss | Titanic | |
Farge | |||
George Davis, Lyle Wheeler | Paul S. Fox, Walter M. Scott | The Robe | |
Alfred Junge, Hans Peters | John Jarvis | Knights of the Round Table | |
Cedric Gibbons, Paul Groesse | Arthur Krams, Edwin B. Willis | Lili | |
E. Preston Ames, Edward Carfagno, Cedric Gibbons, Gabriel Scognamillo | Keogh Gleason, Arthur Krams, Jack D. Moore, Edwin B. Willis | The Story of Three Loves | |
Cedric Gibbons, Urie McCleary | Jack D. Moore, Edwin B. Willis | Young Bess | |
1954 (den 27.) | Svarthvitt | ||
Richard Day | — | On the Waterfront | |
Roland Anderson, Hal Pereira | Samuel M. Comer, Grace Gregory | The Country Girl | |
Cedric Gibbons, Edward Carfagno | Edwin B. Willis, Emile Kuri | Executive Suite | |
Max Ophüls | — | Le Plaisir | |
Hal Pereira, Walter Tyler | Samuel M. Comer, Ray Moyer | Sabrina | |
Farge | |||
John Meehan | Emile Kuri | 20,000 Leagues Under the Sea | |
Cedric Gibbons, E. Preston Ames | Edwin B. Willis, Keogh Gleason | Brigadoon | |
Lyle Wheeler, Leland Fuller | Walter M. Scott, Paul S. Fox | Désirée | |
Hal Pereira, Roland Anderson | Samuel M. Comer, Ray Moyer | Red Garters | |
Malcolm Bert, Gene Allen | Irene Sharaff, George James Hopkins | En stjerne blir født | |
1955 (den 28.) | Svarthvitt | ||
Hal Pereira, Tambi Larsen | Samuel M. Comer, Arthur Krams | The Rose Tattoo | |
Cedric Gibbons, Randall Duell | Edwin B. Willis, Henry Grace | Blackboard Jungle | |
Cedric Gibbons, Malcolm Brown | Edwin B. Willis, Hugh B. Hunt | I'll Cry Tomorrow | |
Joseph C. Wright | Darrell Silvera | The Man with the Golden Arm | |
Edward S. Haworth, Walter Simonds | Robert Priestley | Marty | |
Farge | |||
William Flannery | Jo Mielziner, Robert Priestley | Picnic | |
Lyle Wheeler, John DeCuir | Walter M. Scott, Paul S. Fox | Daddy Long Legs | |
Oliver Smith, Joseph C. Wright | Howard Bristol | Guys and Dolls | |
Lyle Wheeler, George Davis | Walter M. Scott, Jack Stubbs | Skinnende dager | |
Hal Pereira, Joseph McMillan Johnson | Samuel M. Comer, Arthur Krams | To Catch a Thief | |
1956 (den 29.) | Svarthvitt | ||
Cedric Gibbons, Malcolm F. Brown | Edwin B. Willis, F. Keogh Gleason | Somebody Up There Likes Me | |
Hal Pereira, A. Earl Hedrick | Samuel M. Comer, Frank R. McKelvy | The Proud and Profane | |
So Matsuyama | — | De syv samuraier | |
Ross Bellah | William R. Kiernan, Louis Diage | The Solid Gold Cadillac | |
Lyle R. Wheeler, Jack Martin Smith | Walter M. Scott, Stuart A. Reiss | Teenage Rebel | |
Farge | |||
Lyle R. Wheeler, John DeCuir | Walter M. Scott, Paul S. Fox | Kongen og jeg | |
James W. Sullivan, Ken Adam | Ross J. Dowd | Around the World in 80 Days | |
Boris Leven | Ralph S. Hurst | Giant | |
Cedric Gibbons, Hans Peters, E. Preston Ames | Edwin B. Willis, F. Keogh Gleason | Lust for Life | |
Hal Pereira, Walter H. Tyler, Albert Nozaki | Samuel M. Comer, Ray Moyer | De ti bud | |
1957 (den 30.) | |||
Ted Haworth | Robert Priestley | Sayonara | |
Hal Pereira, George Davis | Samuel M. Comer, Ray Moyer | Funny Face | |
William A. Horning, Gene Allen | Edwin B. Willis, Richard Pefferle | Les Girls | |
Walter Holscher | William Kiernan, Louis Diage | Pal Joey | |
William A. Horning, Urie McCleary | Edwin B. Willis, Hugh Hunt | Raintree County | |
1958 (den 31.) | |||
William A. Horning (posthumous award) E. Preston Ames | Henry Grace, F. Keogh Gleason | Gigi | |
Malcolm Bert | George James Hopkins | Auntie Mame | |
Cary Odell | Louis Diage | Bell, Book and Candle | |
Lyle R. Wheeler, John DeCuir | Walter M. Scott, Paul S. Fox | A Certain Smile | |
Hal Pereira, Henry Bumstead | Samuel M. Comer, Frank McKelvy | Vertigo | |
1959 (den 32.) | Svarthvitt | ||
Lyle R. Wheeler, George Davis | Walter M. Scott, Stuart A. Reiss | The Diary of Anne Frank | |
Hal Pereira, Walter Tyler | Samuel M. Comer, Arthur Krams | Career | |
Carl Anderson | William Kiernan | The Last Angry Man | |
Ted Haworth | Edward G. Boyle | Some Like It Hot | |
Oliver Messel, William Kellner | Scott Slimon | Suddenly, Last Summer | |
Farge | |||
William A. Horning (posthumous award) Edward Carfagno | Hugh Hunt | Ben-Hur | |
John De Cuir | Julia Heron | The Big Fisherman | |
Lyle R. Wheeler, Franz Bachelin, Herman A. Blumenthal | Walter M. Scott, Joseph Kish | Journey to the Center of the Earth | |
William A. Horning (posthumous nomination) Robert F. Boyle, Merrill Pye | Henry Grace, Frank McKelvy | North by Northwest | |
Richard H. Riedel (posthumous nomination) | Russell A. Gausman, Ruby R. Levitt | Pillow Talk |
1960-årene
År | Art directors | Scenedekoratører | Film |
---|---|---|---|
1960 (den 33.) | Svarthvitt | ||
Alexander Trauner | Edward G. Boyle | The Apartment | |
Joseph McMillan Johnson, Kenneth A. Reid | Ross Dowd | The Facts of Life | |
Joseph Hurley, Robert Clatworthy | George Milo | Psycho | |
Tom Morahan | Lionel Couch | Sons and Lovers | |
Hal Pereira, Walter Tyler | Samuel M. Comer, Arthur Krams | Visit to a Small Planet | |
Farge | |||
Harry Horner | Russell A. Gausman, Julia Heron | Spartacus | |
George Davis, Addison Hehr | Henry Grace, Hugh Hunt, Otto Siegel | Cimarron | |
Hal Pereira, Roland Anderson | Samuel M. Comer, Arrigo Breschi | It Started in Naples | |
Ted Haworth | William Kiernan | Pepe | |
Edward Carrere | George James Hopkins | Sunrise at Campobello | |
1961 (den 34.) | Svarthvitt | ||
Alexander Trauner | Gene Callahan | The Hustler | |
Carroll Clark | Emile Kuri, Hal Gausman | The Absent-Minded Professor | |
Fernando Carrere | Edward G. Boyle | The Children's Hour | |
Rudolf Sternad | George Milo | Judgment at Nuremberg | |
Piero Gherardi | — | La Dolce Vita | |
Farge | |||
Boris Leven | Victor A. Gangelin | West Side Story | |
Hal Pereira, Roland Anderson | Samuel M. Comer, Ray Moyer | Breakfast at Tiffany's | |
Veniero Colasanti, John Moore | — | El Cid | |
Alexander Golitzen, Joseph Wright | Howard Bristol | Flower Drum Song | |
Hal Pereira, Walter Tyler | Samuel M. Comer, Arthur Krams | Summer and Smoke | |
1962 (den 35.) | Svarthvitt | ||
Alexander Golitzen, Henry Bumstead | Oliver Emert | To Kill a Mockingbird | |
Joseph Wright | George James Hopkins | Days of Wine and Roses | |
Ted Haworth, Léon Barsacq, Vincent Korda | Gabriel Bechir | The Longest Day | |
George Davis, Edward Carfagno | Henry Grace, Dick Pefferle | Period of Adjustment | |
Hal Pereira, Roland Anderson | Samuel M. Comer, Frank R. McKelvy | The Pigeon That Took Rome | |
Farge | |||
John Box, John Stoll | Dario Simoni | Lawrence of Arabia | |
Paul Groesse | George James Hopkins | The Music Man | |
George Davis, J. McMillan Johnson | Henry Grace, Hugh Hunt | Mutiny on the Bounty | |
Alexander Golitzen, Robert Clatworthy | George Milo | That Touch of Mink | |
George Davis, Edward Carfagno | Henry Grace, Dick Pefferle | The Wonderful World of the Brothers Grimm | |
1963 (den 36.) | Svarthvitt | ||
Gene Callahan | — | America America | |
Piero Gherardi | — | 8½ | |
Hal Pereira, Tambi Larsen | Samuel M. Comer, Robert R. Benton | Hud | |
Hal Pereira, Roland Anderson | Samuel M. Comer, Grace Gregory | Love with the Proper Stranger | |
George Davis, Paul Groesse | Henry Grace, Hugh Hunt | Twilight of Honor | |
Farge | |||
John DeCuir, Jack Martin Smith, Hilyard Brown, Herman Blumenthal, Elven Webb, Maurice Pelling, Boris Juraga | Walter M. Scott, Paul S. Fox, Ray Moyer | Cleopatra | |
Lyle Wheeler | Gene Callahan | The Cardinal | |
Hal Pereira, Roland Anderson | Samuel M. Comer, James W. Payne | Come Blow Your Horn | |
George Davis, William Ferrari (posthumous nomination) Addison Hehr | Henry Grace, Don Greenwood Jr., Jack Mills | How the West Was Won | |
Ralph Brinton, Ted Marshall | Jocelyn Herbert, Josie MacAvin | Tom Jones | |
1964 (den 37.) | Svarthvitt | ||
Vassilis Fotopoulos | — | Zorba the Greek | |
George Davis, Hans Peters, Elliot Scott | Henry Grace, Robert R. Benton | The Americanization of Emily | |
William Glasgow | Raphael Bretton | Hush… Hush, Sweet Charlotte | |
Stephen Grimes | — | The Night of the Iguana | |
Cary Odell | Edward G. Boyle | Seven Days in May | |
Farge | |||
Gene Allen, Cecil Beaton | George James Hopkins | My Fair Lady | |
John Bryan, Maurice Carter | Patrick McLoughlin, Robert Cartwright | Becket | |
Carroll Clark, William H. Tuntke | Emile Kuri, Hal Gausman | Mary Poppins | |
George Davis, E. Preston Ames | Henry Grace, Hugh Hunt | The Unsinkable Molly Brown | |
Jack Martin Smith, Ted Haworth | Walter M. Scott, Stuart A. Reiss | What a Way to Go! | |
1965 (den 38.) | Svarthvitt | ||
Robert Clatworthy | Joseph Kish | Ship of Fools | |
Robert Emmet Smith | Frank Tuttle | King Rat | |
George Davis, Urie McCleary | Henry Grace, Charles S. Thompson | A Patch of Blue | |
Hal Pereira, Jack Poplin | Robert R. Benton, Joseph Kish | The Slender Thread | |
Hal Pereira, Tambi Larsen | Ted Marshall, Josie MacAvin | The Spy Who Came in from the Cold | |
Farge | |||
John Box, Terence Marsh | Dario Simoni | Doctor Zhivago | |
John DeCuir, Jack Martin Smith | Dario Simoni | The Agony and the Ecstasy | |
Richard Day, William Creber, David S. Hall (posthumous nomination) | Ray Moyer, Fred M. MacLean, Norman Rockett | The Greatest Story Ever Told | |
Robert Clatworthy | George James Hopkins | Inside Daisy Clover | |
Boris Leven | Walter M. Scott, Ruby Levitt | The Sound of Music | |
1966 (den 39.) | Svarthvitt | ||
Richard Sylbert | George James Hopkins | Hvem er redd for Virginia Woolf? | |
Robert Luthardt | Edward G. Boyle | The Fortune Cookie | |
Luigi Scaccianoce | — | The Gospel According to St. Matthew | |
Willy Holt, Marc Frederix, Pierre Guffroy | — | Is Paris Burning? | |
George Davis, Paul Groesse | Henry Grace, Hugh Hunt | Mister Buddwing | |
Farge | |||
Jack Martin Smith, Dale Hennesy | Walter M. Scott, Stuart A. Reiss | Fantastic Voyage | |
Alexander Golitzen, George C. Webb | John McCarthy, Jr., John Austin | Gambit | |
Piero Gherardi | — | Juliet of the Spirits | |
Hal Pereira, Arthur Lonergan | Robert R. Benton, James W. Payne | The Oscar | |
Boris Leven | Walter M. Scott, John Sturtevant, William Kiernan | The Sand Pebbles | |
1967 (den 40.) | |||
John Truscott, Edward Carrere | John W. Brown | Camelot | |
Mario Chiari, Jack Martin Smith, Ed Graves | Walter M. Scott, Stuart A. Reiss | Doctor Dolittle | |
Robert Clatworthy | Frank Tuttle | Guess Who's Coming to Dinner | |
Renzo Mongiardino, John DeCuir, Elven Webb, Giuseppe Mariani | Dario Simoni, Luigi Gervasi | The Taming of the Shrew | |
Alexander Golitzen, George C. Webb | Howard Bristol | Thoroughly Modern Millie | |
1968 (den 41.) | |||
John Box, Terence Marsh | Vernon Dixon, Ken Muggleston | Oliver! | |
George W. Davis, Edward Carfagno | — | Fiskerens sko | |
Boris Leven | Walter M. Scott, Howard Bristol | Star! | |
Anthony Masters, Harry Lange, Ernie Archer | — | 2001: En romodyssé | |
Mikhail Bogdanov, Gennady Myasnikov | Georgi Koshelev, Vladimir Uvarov | Krig og fred | |
1969 (den 42.) | |||
John Decuir, Jack Martin Smith, Herman Blumenthal | Walter M. Scott, George Hopkins, Raphael Bretton | Hello, Dolly! | |
Maurice Carter, Lionel Couch | Patrick McLoughlin | Anne of the Thousand Days | |
Robert F. Boyle, George B. Chan | Edward G. Boyle, Carl Biddiscombe | Gaily, Gaily | |
Alexander Golitzen, George C. Webb | Jack D. Moore | Sweet Charity | |
Harry Horner | Frank McKelvy | They Shoot Horses, Don't They? |
1970-årene
År | Art directors | Scenedekoratører | Film |
---|---|---|---|
1970 (den 43.) | |||
Urie McCleary, Gil Parrondo | Antonio Mateos, Pierre-Louis Thevenet | Patton | |
Alexander Golitzen, E. Preston Ames | Jack D. Moore, Mickey S. Michaels | Airport | |
Tambi Larsen | Darrell Silvera | The Molly MaGuires | |
Terence Marsh, Bob Cartwright | Pamela Cornell | Scrooge | |
Jack Martin Smith, Yoshirō Muraki, Richard Day, Taizoh Kawashima | Samuel M. Comer, Arthur Krams, Norman Rockett | Tora! Tora! Tora! | |
1971 (den 44.) | |||
John Box, Ernest Archer, Jack Maxsted, Gil Parrondo | Vernon Dixon | Nicholas and Alexandra | |
Boris Leven, William Tuntke | Ruby Levitt | The Andromeda Strain | |
John B. Mansbridge, Peter Ellenshaw | Emile Kuri, Hal Gausman | Bedknobs and Broomsticks | |
Robert F. Boyle, Michael Stringer | Peter Lamont | Fiddler on the Roof | |
Terence Marsh, Robert Cartwright | Peter Howitt | Mary, Queen of Scots | |
1972 (den 45.) | |||
Rolf Zehetbauer, Jurgen Kiebach | Herbert Strabel | Cabaret | |
Carl Anderson | Reg Allen | Lady Sings the Blues | |
William Creber | Raphael Bretton | The Poseidon Adventure | |
John Box, Gil Parrondo, Robert W. Laing | — | Travels with My Aunt | |
Donald M. Ashton, Geoffrey Drake | John Graysmark, William Hutchinson, Peter James | Young Winston | |
1973 (den 46.) | |||
Henry Bumstead | James W. Payne | The Sting | |
Lorenzo Mongiardino, Gianni Quaranta | Carmelo Patrono | Brother Sun, Sister Moon | |
Bill Malley | Jerry Wunderlich | Exorcisten | |
Philip Jefferies | Robert de Vestel | Tom Sawyer | |
Stephen Grimes | William Kiernan (posthumous nomination) | The Way We Were | |
1974 (den 47.) | |||
Dean Tavoularis, Angelo Graham | George R. Nelson | The Godfather Part II | |
Richard Sylbert, W. Stewart Campbell | Ruby Levitt | Chinatown | |
Alexander Golitzen, E. Preston Ames | Frank McKelvy | Earthquake | |
Peter Ellenshaw, John B. Mansbridge, Walter Tyler, Al Roelofs | Hal Gausman | The Island at the Top of the World | |
William Creber, Ward Preston | Raphael Bretton | The Towering Inferno | |
1975 (den 48.) | |||
Ken Adam, Roy Walker | Vernon Dixon | Barry Lyndon | |
Edward Carfagno | Frank McKelvy | The Hindenburg | |
Alexander Trauner, Tony Inglis | Peter James | The Man Who Would Be King | |
Richard Sylbert, W. Stewart Campbell | George Gaines | Shampoo | |
Albert Brenner | Marvin March | The Sunshine Boys | |
1976 (den 49.) | |||
George Jenkins | George Gaines | All the President's Men | |
Elliot Scott | Norman Reynolds | The Incredible Sarah | |
Gene Callahan, Jack Collis | Jerry Wunderlich | The Last Tycoon | |
Dale Hennesy | Robert de Vestel | Logan's Run | |
Robert F. Boyle | Arthur Jeph Parker | The Shootist | |
1977 (den 50.) | |||
John Barry, Norman Reynolds, Leslie Dilley | Roger Christian | Star Wars | |
George C. Webb | Mickey S. Michaels | Airport '77 | |
Joe Alves, Dan Lomino | Phil Abramson | Close Encounters of the Third Kind | |
Ken Adam, Peter Lamont | Hugh Scaife | The Spy Who Loved Me | |
Albert Brenner | Marvin March | The Turning Point | |
1978 (den 51.) | |||
Paul Sylbert, Edwin O'Donovan | George Gaines | Heaven Can Wait | |
Dean Tavoularis, Angelo Graham | George R. Nelson | The Brink's Job | |
Albert Brenner | Marvin March | California Suite | |
Mel Bourne | Daniel Robert | Interiors | |
Tony Walton, Philip Rosenberg | Edward Stewart, Robert Drumheller | The Wiz | |
1979 (den 52.) | |||
Philip Rosenberg, Tony Walton | Edward Stewart, Gary Brink | All That Jazz | |
Michael Seymour, Les Dilley, Roger Christian | Ian Whittaker | Alien | |
Dean Tavoularis, Angelo Graham | George R. Nelson | Apocalypse Now | |
George Jenkins | Arthur Jeph Parker | The China Syndrome | |
Harold Michelson, Joe Jennings, Leon Harris, John Vallone | Linda Descenna | Star Trek: The Motion Picture |
1980-årene
År | Art directors | Scenedekoratører | Film |
---|---|---|---|
1980 (den 53.) | |||
Pierre Guffroy, Jack Stephens | — | Tess | |
John W. Corso | John M. Dwyer | Coal Miner's Daughter | |
Stuart Craig, Robert Cartwright | Hugh Scaife | The Elephant Man | |
Norman Reynolds, Leslie Dilley, Harry Lange, Alan Tomkins | Michael D. Ford | The Empire Strikes Back | |
Yoshirō Muraki | — | Kagemusha | |
1981 (den 54.) | |||
Norman Reynolds, Leslie Dilley | Michael D. Ford | Jakten på den forsvunne skatten | |
Assheton Gorton | Ann Mollo | Den franske løytnantens kvinne | |
Tambi Larsen | James L. Berkey | Heaven's Gate | |
John Graysmark, Patrizia von Brandenstein, Tony Reading | George DeTitta Sr., George DeTitta Jr., Peter Howitt | Ragtime | |
Richard Sylbert | Michael Seirton | Reds | |
1982 (den 55.) | |||
Stuart Craig, Robert W. Laing | Michael Seirton | Gandhi | |
Dale Hennesy (posthumous nomination) | Marvin March | Annie | |
Lawrence G. Paull, David L. Snyder | Linda DeScenna | Blade Runner | |
Franco Zeffirelli, Gianni Quaranta | — | La traviata | |
Rodger Maus, Tim Hutchinson, William Craig Smith | Harry Cordwell | Victor Victoria | |
1983 (den 56.) | |||
Anna Asp | Susanne Lingheim | Fanny og Alexander | |
Norman Reynolds, Fred Hole, James L. Schoppe | Michael D. Ford | Return of the Jedi | |
Geoffrey Kirkland, Richard Lawrence, W. Stewart Campbell, Peter R. Romero | Jim Poynter, George R. Nelson | The Right Stuff | |
Polly Platt, Harold Michelson | Tom Pedigo, Anthony Mondell | Terms of Endearment | |
Roy Walker, Leslie Tomkins | Tessa Davies | Yentl | |
1984 (den 57.) | |||
Patrizia von Brandenstein | Karel Černý | Amadeus | |
Richard Sylbert | George Gaines | The Cotton Club | |
Mel Bourne, Angelo P. Graham | Bruce Weintraub | The Natural | |
John Box | Hugh Scaife | A Passage to India | |
Albert Brenner | Rick Simpson | 2010 | |
1985 (den 58.) | |||
Stephen Grimes | Josie Macavin | Out of Africa | |
Norman Garwood | Maggie Gray | Brazil | |
J. Michael Riva, Bo Welch | Linda DeScenna | The Color Purple | |
Yoshirō Muraki, Shinobu Muraki | — | Ran | |
Stan Jolley | John H. Anderson | Witness | |
1986 (den 59.) | |||
Gianni Quaranta, Brian Ackland-Snow | Brian Savegar, Elio Altamura | A Room with a View | |
Peter Lamont | Crispian Sallis | Aliens | |
Boris Leven | Karen O'Hara | The Color of Money | |
Stuart Wurtzel | Carol Joffe | Hannah and Her Sisters | |
Stuart Craig | Jack Stephens | The Mission | |
1987 (den 60.) | |||
Ferdinando Scarfiotti | Bruno Cesari, Osvaldo Desideri | The Last Emperor | |
Norman Reynolds | Harry Cordwell | Empire of the Sun | |
Anthony Pratt | Joanne Woollard | Hope and Glory | |
Santo Loquasto | Carol Joffe, Leslie Bloom, George DeTitta Jr. | Radio Days | |
Patrizia von Brandenstein, William A. Elliott | Hal Gausman | The Untouchables | |
1988 (den 61.) | |||
Stuart Craig | Gérard James | Dangerous Liaisons | |
Albert Brenner | Garrett Lewis | Beaches | |
Ida Random | Linda DeScenna | Rain Man | |
Dean Tavoularis | Armin Ganz | Tucker: The Man and His Dream | |
Elliot Scott | Peter Howitt | Who Framed Roger Rabbit | |
1989 (den 62.) | |||
Anton Furst | Peter Young | Batman | |
Leslie Dilley | Anne Kuljian | The Abyss | |
Dante Ferretti | Francesca Lo Schiavo | The Adventures of Baron Munchausen | |
Bruno Rubeo | Crispian Sallis | Driving Miss Daisy | |
Norman Garwood | Garrett Lewis | Glory |
1990-årene
Year | Film | Art directors | Scenedekoratører |
---|---|---|---|
1990 (den 63.) | |||
Dick Tracy | Richard Sylbert | Rick Simpson | |
Cyrano de Bergerac | Ezio Frigerio | Jacques Rouxel | |
Dances with Wolves | Jeffrey Beecroft | Lisa Dean | |
The Godfather Part III | Dean Tavoularis | Gary Fettis | |
Hamlet | Dante Ferretti | Francesca Lo Schiavo | |
1991 (den 64.) | |||
Bugsy | Dennis Gassner | Nancy Haigh | |
Barton Fink | Dennis Gassner | Nancy Haigh | |
The Fisher King | Mel Bourne | Cindy Carr | |
Hook | Norman Garwood | Garrett Lewis | |
The Prince of Tides | Paul Sylbert | Caryl Heller | |
1992 (den 65.) | |||
Howards End | Luciana Arrighi | Ian Whittaker | |
Bram Stoker's Dracula | Thomas E. Sanders | Garrett Lewis | |
Chaplin | Stuart Craig | Chris A. Butler | |
Toys | Ferdinando Scarfiotti | Linda DeScenna | |
Unforgiven | Henry Bumstead | Janice Blackie-Goodine | |
1993 (den 66.) | |||
Schindler's List | Allan Starski | Ewa Braun | |
Addams Family Values | Ken Adam | Marvin March | |
The Age of Innocence | Dante Ferretti | Robert J. Franco | |
Orlando | Ben Van Os og Jan Roelfs | — | |
The Remains of the Day | Luciana Arrighi | Ian Whittaker | |
1994 (den 67.) | |||
The Madness of King George | Ken Adam | Carolyn Scott | |
Bullets over Broadway | Santo Loquasto | Susan Bode | |
Forrest Gump | Rick Carter | Nancy Haigh | |
Interview with the Vampire | Dante Ferretti | Francesca Lo Schiavo | |
Legends of the Fall | Lilly Kilvert | Dorree Cooper | |
1995 (den 68.) | |||
Restoration | Eugenio Zanetti | — | |
Apollo 13 | Michael Corenblith | Merideth Boswell | |
Babe | Roger Ford | Kerrie Brown | |
A Little Princess | Bo Welch | Cheryl Carasik | |
Richard III | Tony Burrough | — | |
1996 (den 69.) | |||
The English Patient | Stuart Craig | Stephenie McMillan | |
The Birdcage | Bo Welch | Cheryl Carasik | |
Evita | Brian Morris | Philippe Turlure | |
Hamlet | Tim Harvey | — | |
Romeo + Juliet | Catherine Martin | Brigitte Broch | |
1997 (den 70.) | |||
Titanic | Peter Lamont | Michael D. Ford | |
Gattaca | Jan Roelfs | Nancy Nye | |
Kundun | Dante Ferretti | Francesca Lo Schiavo | |
L.A. Confidential | Jeannine Oppewall | Jay Hart | |
Men in Black | Bo Welch | Cheryl Carasik | |
1998 (den 71.) | |||
Shakespeare in Love | Martin Childs | Jill Quertier | |
Elizabeth | John Myhre | Peter Howitt | |
Pleasantville | Jeannine Oppewall | Jay Hart | |
Saving Private Ryan | Tom Sanders | Lisa Dean Kavanaugh | |
What Dreams May Come | Eugenio Zanetti | Cindy Carr | |
1999 (den 72.) | |||
Sleepy Hollow | Rick Heinrichs | Peter Young | |
Anna and the King | Luciana Arrighi | Ian Whittaker | |
The Cider House Rules | David Gropman | Beth Rubino | |
The Talented Mr. Ripley | Roy Walker | Bruno Cesari | |
Topsy-Turvy | Eve Stewart | John Bush |
2000-årene
Year | Film | Art directors | Scenedekoratører |
---|---|---|---|
2000 (den 73.) | |||
Snikende tiger, skjult drage | Tim Yip | — | |
Gladiator | Arthur Max | Crispian Sallis | |
Grinchen | Michael Corenblith | Merideth Boswell | |
Quills | Martin Childs | Jill Quertier | |
Vatel | Jean Rabasse | Françoise Benoît-Fresco | |
2001 (den 74.) | |||
Moulin Rouge! | Catherine Martin | Brigitte Broch | |
Den fabelaktige Amélie fra Montmartre | Aline Bonetto | Marie-Laure Valla | |
Gosford Park | Stephen Altman | Anna Pinnock | |
Harry Potter og de vises stein | Stuart Craig | Stephenie McMillan | |
Ringenes herre: Ringens brorskap | Grant Major | Dan Hennah | |
2002 (den 75.) | |||
Chicago | John Myhre | Gordon Sim | |
Frida | Felipe Fernández del Paso | Hania Robledo | |
Gangs of New York | Dante Ferretti | Francesca Lo Schiavo | |
Ringenes herre: To tårn | Grant Major | Dan Hennah og Alan Lee | |
Road to Perdition | Dennis Gassner | Nancy Haigh | |
2003 (den 76.) | |||
Ringenes herre: Atter en konge | Grant Major | Dan Hennah og Alan Lee | |
Pike med perleøredobb | Ben Van Os | Cecile Heideman | |
Den siste samurai | Lilly Kilvert | Gretchen Rau | |
Master and Commander: The Far Side of the World | William Sandell | Robert Gould | |
Seabiscuit | Jeannine Oppewall | Leslie Pope | |
2004 (den 77.) | |||
The Aviator | Dante Ferretti | Francesca Lo Schiavo | |
Finding Neverland | Gemma Jackson | Trisha Edwards | |
En serie uheldige hendelser | Rick Heinrichs | Cheryl Carasik | |
The Phantom of the Opera | Anthony Pratt | Celia Bobak | |
En langvarig forlovelse | Aline Bonetto | — | |
2005 (den 78.) | |||
Geisha | John Myhre | Gretchen Rau | |
Good Night, and Good Luck. | Jim Bissell | Jan Pascale | |
Harry Potter og ildbegeret | Stuart Craig | Stephenie McMillan | |
King Kong | Grant Major | Dan Hennah og Simon Bright | |
Stolthet og fordom | Sarah Greenwood | Katie Spencer | |
2006 (den 79.) | |||
Pans labyrint | Eugenio Caballero | Pilar Revuelta | |
Dreamgirls | John Myhre | Nancy Haigh | |
The Good Shepherd | Jeannine Claudia Oppewall | Gretchen Rau og Leslie E. Rollins | |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest | Rick Heinrichs | Cheryl Carasik | |
The Prestige | Nathan Crowley | Julie Ochipinti | |
2007 (den 80.) | |||
Sweeney Todd – Demonbarbereren fra Fleet Street | Dante Ferretti | Francesca Lo Schiavo | |
American Gangster | Arthur Max | Beth A. Rubino | |
Om forlatelse | Sarah Greenwood | Katie Spencer | |
Det gylne kompasset | Dennis Gassner | Anna Pinnock | |
There Will Be Blood | Jack Fisk | Jim Erickson | |
2008 (den 81.) | |||
Den fantastiske historien om Benjamin Button | Donald Graham Burt | Victor J. Zolfo | |
Changeling | James J. Murakami | Gary Fettis | |
The Dark Knight | Nathan Crowley | Peter Lando | |
The Duchess | Michael Carlin | Rebecca Alleway | |
Revolutionary Road | Kristi Zea | Debra Schutt | |
2009 (den 82.) | |||
Avatar | Rick Carter og Robert Stromberg | Kim Sinclair | |
The Imaginarium of Doctor Parnassus | Dave Warren og Anastasia Masaro | Caroline Smith | |
Nine | John Myhre | Gordon Sim | |
Sherlock Holmes | Sarah Greenwood | Katie Spencer | |
The Young Victoria | Patrice Vermette | Maggie Gray |
2010-årene
År | Film | Art directors | Scenedekoratører |
---|---|---|---|
2010 (den 83.) | |||
Alice i Eventyrland | Robert Stromberg | Karen O'Hara | |
Harry Potter og dødstalismanene – del 1 | Stuart Craig | Stephenie McMillan | |
Inception | Guy Hendrix Dyas | Larry Dias og Doug Mowat | |
Kongens tale | Eve Stewart | Judy Farr | |
True Grit – et ekte mannfolk | Jess Gonchor | Nancy Haigh | |
2011 (den 84.) | |||
Hugo Cabret | Dante Ferretti | Francesca Lo Schiavo | |
The Artist | Laurence Bennett | Robert Gould | |
Harry Potter og dødstalismanene – del 2 | Stuart Craig | Stephenie McMillan | |
Midnight in Paris | Anne Seibel | Hélène Dubreuil | |
War Horse | Rick Carter | Lee Sandales | |
2012 (den 85.) | |||
Lincoln | Rick Carter | Jim Erickson | |
Anna Karenina | Sarah Greenwood | Katie Spencer | |
Hobbiten: En uventet reise | Dan Hennah | Ra Vincent og Simon Bright | |
Les Misérables | Eve Stewart | Anna Lynch-Robinson | |
Historien om Pi | David Gropman | Anna Pinnock | |
2013 (den 86.) | |||
Den store Gatsby | Catherine Martin | Beverley Dunn | |
American Hustle | Judy Becker | Heather Loeffler | |
Gravity | Andy Nicholson | Rosie Goodwin og Joanne Woollard | |
Her | K. K. Barrett | Gene Serdena | |
12 Years a Slave | Adam Stockhausen | Alice Baker | |
2014 (den 87.) | |||
The Grand Budapest Hotel | Adam Stockhausen | Anna Pinnock | |
The Imitation Game | Maria Djurkovic | Tatiana Macdonald | |
Interstellar | Nathan Crowley | Gary Fettis | |
Into the Woods | Dennis Gassner | Anna Pinnock | |
Mr. Turner | Suzie Davies | Charlotte Watts | |
2015 (den 88.) | |||
Mad Max: Fury Road | Colin Gibson | Lisa Thompson | |
Bridge of Spies | Adam Stockhausen | Rena DeAngelo og Bernhard Henrich | |
Den danske piken | Michael Standish | Eve Stewart | |
The Martian | Celia Bobak | Arthur Max | |
The Revenant | Jack Fisk | Hamish Purdy | |
2016 (den 89.) | |||
La La Land | David Wasco | Sandy Reynolds-Wasco | |
Arrival | Patrice Vermette | Paul Hotte | |
Fabeldyr og hvor de er å finne | Stuart Craig | Anna Pinnock | |
Hail, Caesar! | Jess Gonchor | Nancy Haigh | |
Passengers | Guy Hendrix Dyas | Gene Serdena |
Referanser
Autoritetsdata