Turkmenistan op de Olympische Zomerspelen 2016
Turkmenistan op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Turkmenistan | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | TKM | |||||||||||||||||||||
NOC | National Olympic Committee of Turkmenistan | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Turkmenistan op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||||||||||||
Andere gerelateerde deelnames | ||||||||||||||||||||||
Sovjet-Unie (1952–1988) Gezamenlijk team op de O.S. (1992) | ||||||||||||||||||||||
|
Turkmenistan nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro, Brazilië. Tot de Turkmeense selectie behoorden negen atleten, actief in vijf verschillende sporten. Zij gingen op voor de eerste Turkmeense olympische medaille in het post-Sovjettijdperk.
Deelnemers en resultaten
(m) = mannen, (v) = vrouwen
Atletiek
Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Amanmurad Hommadov | kogelslingeren (m) | kwalificaties: 61,99 m (30e) | |
Yelena Ryabova | 200 m (v) | series | series: 25.45 (8e) |
Boksen
Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Arslanbek Achilov | –75 kg (m) | eerste ronde | eerste ronde verloor van Zoltán Harcsa (1–2) |
Gewichtheffen
Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Hojamuhammet Toychiyev | +105 kg (m) | trekken: | |
Gulnabat Kadyrova | –69 kg (v) | trekken: 90 kg (14e) stoten: 105 kg (13e) totaal: 195 kg (13e) |
Judo
Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Gulbadam Babamuratova | –52 kg (v) | eerste ronde | eerste ronde verloor van Laura Gómez: ippon |
Rushana Nurjavova | –57 kg (v) | eerste ronde | eerste ronde verloor van Hedvig Karakas: ippon |
Zwemmen
Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Merdan Ataýew | 100 m rugslag (m) | series: 56.34 (33e, NR) | |
Darya Semyonova | 100 m schoolslag (v) | series: 1:19.84 (41e) |
Externe link
- (en) Officiële website van de Olympische Zomerspelen 2016