Rusland op de Olympische Zomerspelen 2012
Rusland op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Rusland | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | RUS | |||||||||||||||||||||
NOC | Russisch Olympisch Comité (ru) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2012 in Londen | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Rusland op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 | ||||||||||||||||||||||
Rusland op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 | ||||||||||||||||||||||
Andere gerelateerde deelnames | ||||||||||||||||||||||
Sovjet-Unie (1952–1988) Gezamenlijk team op de OS (1992) Olympische atleten uit Rusland (2018) Russische ploeg op de OS (2020) | ||||||||||||||||||||||
|
Rusland nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2012 in Londen, Verenigd Koninkrijk.
Medailleoverzicht
Sport | Olympiër | Onderdeel | Medaille |
---|---|---|---|
Atletiek | Sergej Kirdjapkin | 50 km snelwandelen (m) | |
Ivan Oechov | hoogspringen (m) | ||
Maria Savinova | 800 m (v) | ||
Natalja Antjoech | 400 m horden (v) | ||
Joelia Zaripova | 3000 m steeplechase (v) | ||
Jelena Lasjmanova | 20 km snelwandelen (v) | ||
Anna Tsjitsjerova | hoogspringen (v) | ||
Tatjana Lysenko | kogelslingeren (v) | ||
Boksen | Jegor Mechontsjev | halfzwaargewicht (-81 kg) (m) | |
Gymnastiek | Jevgenia Kanajeva | rsg individueel (v) | |
Rsg team | rsg, team (v) | ||
Alja Moestafina | brug ongelijk (v) | ||
Judo | Arsen Galstjan | extra lichtgewicht (-60 kg) (m) | |
Mansoer Isajev | lichtgewicht (-73 kg) (m) | ||
Tagir Chajboelajev | halfzwaargewicht (-100 kg) (m) | ||
Kanovaren | Alexander Djatsjenko Joeri Postrigaj | K2 200 m (m) | |
Schoonspringen | Ilia Zacharov | 3 m plank (m) | |
Synchroonzwemmen | Natalia Istsjenko Svetlana Romasjina | duet (v) | |
Olympisch team | team | ||
Volleybal | Olympisch team | mannen | |
Worstelen | Roman Vlasov | grieks-romeins, -74 kg (m) | |
Alan Choegajev | grieks-romeins, -84 kg (m) | ||
Dzjamal Otarsoeltanov | vrije stijl, -55 kg (m) | ||
Natalja Vorobjeva | vrije stijl, -72 kg (v) | ||
Atletiek | estafetteteam | 4 x 400 m (v) | |
Olga Kaniskina | 20 km snelwandelen (v) | ||
Darja Pisjtsjalnikova | discuswerpen (v) | ||
Jelena Sokolova | verspringen (v) | ||
Jevgenia Kolodko | kogelstoten (v) | ||
Boksen | Sofia Otsjigava | halfweltergewicht (-60 kg) (v) | |
Nadezda Torlopova | halfzwaargewicht (-75 kg) (v) | ||
Gewichtheffen | Apti Aoechadov | -85 kg (m) | |
Aleksandr Ivanov | -94 kg (m) | ||
Svetlana Tsaroekajeva | -63 kg (v) | ||
Natalja Zabolotnaja | -75 kg (v) | ||
Tatiana Kasjirina | +75 kg (v) | ||
Gymnastiek | Darja Dmitrjeva | rsg individueel (v) | |
Dmitri Oesjakov | trampoline (m) | ||
Denis Abljazin | sprong (m) | ||
Viktoria Komova | meerkamp, individueel (v) | ||
Ksenia Afanasjeva Anastasia Grishina Viktoria Komova Alja Moestafina Maria Paseka | meerkamp, team (v) | ||
Judo | Aleksandr Michailin | zwaargewicht (+100 kg) (m) | |
Schermen | Inna Deriglazova Kamilla Gafoerzianova Larissa Korobejnikova Aida Sjanajeva | floret, team (v) | |
Sofja Velikaja | sabel (v) | ||
Schoonspringen | Jevgeni Koeznetsjov Ilia Zacharov | 3 m plank synchroon (m) | |
Tennis | Maria Sjarapova | enkelspel (v) | |
Worstelen | Roestam Totrov | grieks-romeins, -96 kg (m) | |
Besik Koedoechov | vrije stijl, -60 kg (v) | ||
Zwemmen | Jevgeni Korotysjkin | 100 m vlinder (m) | |
Anastasia Zoejeva | 200 m rug (v) | ||
Atletiek | Jekaterina Poistogova | 800 m (v) | |
Svetlana Sjkolina | hoogspringen (v) | ||
Jelena Isinbajeva | polsstokhoogspringen (v) | ||
Tatjana Tsjernova | zevenkamp (v) | ||
Tatjana Petrova | marathon (v) | ||
Badminton | Valeria Sorokina Nina Vislova | dubbelspel (v) | |
Basketbal | Olympisch team | mannen | |
Boksen | David Ajrapetjan | licht vlieggewicht (-49 kg) (m) | |
Misha Alojan | vlieggewicht (-52 kg) (m) | ||
Andrei Zamkovoy | weltergewicht (-69 kg) (m) | ||
Gewichtheffen | Ruslan Albegov | superzwaargewicht (+105 kg) (m) | |
Gymnastiek | Denis Abljazin | vloer (m) | |
Maria Paseka | sprong (v) | ||
Alja Moestafina | vloer (v) | ||
individuele meerkamp (v) | |||
Judo | Ivan Nifontov | halfmiddengewicht (-81 kg) (m) | |
Kanovaren | Ivan Sjtyl | C1 200 m (m) | |
Alexej Korovasjkov Ilja Pervoechin | C2 1000 m (m) | ||
Schermen | Nikolaj Kovaljov | sabel (m) | |
Schietsport | Vasily Mosin | dubbeltrap (m) | |
Taekwondo | Aleksej Denisenko | -58 kg (m) | |
Anastasia Barisjnikova | +67 kg (v) | ||
Tennis | Maria Kirilenko Nadja Petrova | dubbelspel (v) | |
Wielersport | Olga Zabelinskaja | tijdrit (v) | |
wegwedstrijd (v) | |||
Worstelen | Mingijan Semenov | grieks-romeins, -55 kg (m) | |
Zaoer Koeramagomedov | grieks-romeins, -60 kg (m) | ||
Denis Tsargoesj | vrije stijl, -74 kg (m) | ||
Biljal Machov | vrije stijl, -120 kg (m) | ||
Loebov Volosova | vrije stijl, -63 kg (v) | ||
Zwemmen | Joelia Jefimova | 200 m school (v) | |
estafetteteam | 4 x 100 m vrij (m) |
Deelnemers en resultaten
(m) = mannen, (v) = vrouwen
Het overzicht van de deelnemers en hun resultaten volgt.
Atletiek
Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Ivan Oechov | hoogspringen | 2,38 m | |
Sergej Kirdjapkin | 50 km snelwandelen | 3:35.59 |
- Vrouwen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Jekaterina Poistogova | 800 m (v) | 1.57,53 | |
Maria Savinova | 1.56,19 | ||
Natalja Antjoech | 400 m horden (v) | 52,70 | |
Joelia Zaripova | 3000 m steeplechase (v) | 9.06,72 | |
Natalja Antjoech Joelia Goesjtsjina Tatjana Firova Antonina Krivosjapka Anastasia Kapatsjinskaja Natalja Nazarova | 4 x 400 m (v) | 3.20,23 | |
Jelena Lasjmanova | 20 km snelwandelen (v) | 1:25.02 (WR) | |
Olga Kaniskina | 1:25.09 | ||
Svetlana Sjkolina | hoogspringen (v) | 2,03 m | |
Anna Tsjitsjerova | 2,05 m | ||
Jelena Isinbajeva | polsstokhoogspringen (v) | ||
Jelena Sokolova | verspringen (v) | 7,07 m | |
Jevgenia Kolodko | kogelstoten (v) | 20,48 m | |
Darja Pisjtsjalnikova | discuswerpen (v) | ||
Tatyana Lysenko | kogelslingeren (v) | 78,18 m | |
Tatjana Tsjernova | zevenkamp (v) | ||
Tatjana Petrova | marathon (v) |
Basketbal
Zie Basketbal op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Olympisch team Aleksej Sjved Timofej Mozgov Sergej Karasjov Vitali Fridzon Aleksandr Kaun Jevgeni Voronov Viktor Chrjapa Semjon Antonov Sergej Monja Dmitri Chvostov Anton Ponkrasjov Andrej Kirilenko | mannen | ||
Olympisch team | vrouwen |
Boksen
Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Sofya Ochigava | halfweltergewicht (-60 kg) (v) | ||
Nadezda Torlopova | halfzwaargewicht (-75 kg) (v) |
Gymnastiek
Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Ritmische gymnastiek | |||
Darja Dmitrjeva | individueel (v) | ||
Jevgenia Kanajeva | |||
Anastasia Bliznjoek Ksenia Doedkina Oeliana Donskova Alina Makarenko Anastasia Nazarenko Karolina Svastjanova | team (v) | ||
Turnen | |||
Denis Abljazin | sprong (m) | ||
Alja Moestafina | brug ongelijk (v) | ||
vloer (v) | |||
Maria Paseka | sprong (v) | ||
Viktoria Komova | meerkamp, individueel (v) | ||
Ksenia Afanasjeva Anastasia Grishina Viktoria Komova Alja Moestafina Maria Paseka | meerkamp, team |
Judo
Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Arsen Galstjan | extra lichtgewicht (-60 kg) (m) | ||
Musa Mogushkov | halflichtgewicht (-66 kg) (m) | ||
Mansoer Isajev | lichtgewicht (-73 kg) (m) | ||
Ivan Nifontov | halfmiddengewicht (-81 kg) (m) | ||
Kirill Denisov | middengewicht (-90 kg) (m) | ||
Tagir Chajboelajev | halfzwaargewicht (-100 kg) (m) | ||
Alexander Mikhaylin | zwaargewicht (+100 kg) (m) | ||
Natalia Kondratieva | extra lichtgewicht (-48 kg) (v) | ||
Natalia Kuzyutina | halflichtgewicht (-52 kg) (v) | ||
Irina Zabludina | lichtgewicht (-57 kg) (v) | ||
Vera Moskalyuk | halfzwaargewicht (-78 kg) (v) | ||
Elena Ivashchenko | zwaargewicht (+78 kg) (v) |
Kanovaren
Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Ivan Sjtyl | C1 200 m (m) | ||
Alexej Korovasjkov Ilja Pervoechin | C2 1000m (m) | ||
Alexander Djatsjenko Joeri Postrigaj | K2 200 m (m) |
Synchroonzwemmen
Zie Synchroonzwemmen op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Anastasia Davydova Maria Gromova Natalia Istsjenko Elvira Chasjanova Daria Korobova Aleksandra Patskevitsj Svetlana Romasjina Alla Sjisjkina Anzjelika Timanina | team (v) |
Tennis
Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Alex Bogomolov jr. | enkelspel (m) | 2e ronde | 1e ronde: ARG Carlos Berlocq 7-5, 7-6(5) 2e ronde: ESP Nicolás Almagro 2-6, 2-6 |
Nikolaj Davydenko | 2e ronde | 1e ronde: CZE Radek Štěpánek 6-4, 6-3 2e ronde: JPN Kei Nishikori 6-4, 4-6, 1-6 | |
Michail Joezjny | 1e ronde | 1e ronde: FRA Julien Benneteau met 5-7, 3-6 | |
Dmitri Toersoenov | 1e ronde | 1e ronde: ESP Feliciano López 7-6(5), 2-6, 7-9 | |
Nikolaj Davydenko Michail Joezjny | dubbelspel (m) | 2e ronde | 1e ronde: GER Christopher Kas / Philipp Petzschner 7-5, 7-5 2e ronde: USA Bob Bryan / Mike Bryan 6-7(4), 6-7(10) |
Maria Kirilenko | enkelspel (v) | 4e | 1e ronde: COL Mariana Duque Mariño 6-0, 1-1 opgave 2e ronde: GBR Heather Watson 6-3, 6-2 3e ronde: GER Julia Görges 7-6(5), 6-3 kwartfinale: CZE Petra Kvitová 7-6(3), 6-3 halve finale: RUS Maria Sjarapova 2-6, 3-6 3e plaats: BLR Viktoryja Azarenka 3-6, 4-6 |
Nadja Petrova | 3e ronde | 1e ronde: CHN Zheng Jie 6-4, 7-6(7) 2e ronde: GEO Anna Tatishvili 6-3, 6-7(5), 6-2 3e ronde: BLR Viktoryja Azarenka 6-7(8), 4-6 | |
Maria Sjarapova | 1e ronde: IRL Shahar Peer 6-2, 6-0 2e ronde: GBR Laura Robson 7-5(5) 6-3 3e ronde: GER Sabine Lisicki 6-7(10), 6-4, 6-3 kwartfinale: BEL Kim Clijsters 6-2,7-5 halve finale: RUS Maria Kirilenko 6-2, 6-3 finale: USA Serena Williams 0-6, 1-6 | ||
Vera Zvonarjova | 3e ronde | 1e ronde: SWE Sofia Arvidsson 7-6(3), 6-4 2e ronde: ITA Francesca Schiavone 6-3, 6-3 3e ronde: USA Serena Williams 1-6, 0-6 | |
Maria Kirilenko Vera Zvonarjova | dubbelspel (v) | 1e ronde: POL Klaudia Jans-Ignacik / Alicja Rosolska 6-7(5), 6-3, 6-2 2e ronde: KAZ Jaroslava Sjvedova / Galina Voskobojeva 6-3, 6-2 kwartfinale: CHN Peng Shuai / Zheng Jie 7-5, 6-7(4), 6-4 halve finale: USA Serena Williams / Venus Williams 5-7, 4-6 om brons: USA Liezel Huber / Lisa Raymond 6-1, 7-6(2) | |
Jekaterina Makarova Jelena Vesnina | kwartfinale | 1e ronde: AUS Jarmila Gajdošová / Anastasia Rodionova 6-1, 6-4 2e ronde: GER Julia Görges / Anna-Lena Grönefeld 6-2, 6-1 kwartfinale: USA Liezel Huber / Lisa Raymond 3-6, 3-6 | |
Jelena Vesnina Michail Joezjny | gemengd dubbelspel | 1e ronde | 1e ronde: ARG Gisela Dulko / Juan Martín del Potro 3-6, 5-7 |
Volleybal
Zie Volleybal op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Olympisch team Nikolay Apalikov Yury Berezhko Aleksandr Butko Sergey Grankin Dmitriy Ilinikh Taras Khtey Maxim Mikhaylov Dmitriy Muserskiy Aleksey Obmochaev Aleksandr Sokolov Sergey Tetyukhin Aleksandr Volkov | mannen | ||
Olympisch team | vrouwen |
Wielersport
Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Baan | |||
Denis Dmitrjev | keirin (m) | ||
olympische sprint (m) | |||
Artoer Jersjov Ivan Kovalev Aleksej Markov Aleksandr Serov | ploegenachtervolging (m) | ||
Sergei Borisov Denis Dmitrjev Nikita Shurshin | teamsprint (m) | ||
Ekaterina Gnidenko | keirin (v) | ||
Victoria Baranova | olympische sprint (v) | ||
Evgenia Romanyuta | omnium (v) | ||
Mountainbike | |||
Evgeny Pechenin | mannen | 1:41.40 | |
Irina Kalentjeva | vrouwen | 1:32.33 | |
Weg | |||
Denis Mensjov | tijdrit (m) | 54.59,26 | |
wegwedstrijd (m) | 5:46.51 | ||
Vladimir Isaichev | 5:46.37 | ||
Aleksandr Kolobnev | 5:46.05 | ||
Tatjana Antosjina | tijdrit (v) | 40.12,49 | |
wegwedstrijd (v) | 3:35.56 | ||
Olga Zabelinskaya | tijdrit (v) | 37.57,35 | |
wegwedstrijd (v) | 3:35.31 | ||
Larisa Pankova | 3:37.22 |
Worstelen
Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Grieks-Romeins | |||
Mingijan Semenov | -55 kg (m) | ||
Zaoer Koeramagomedov | -60 kg (m) | ||
Roman Vlasov | -74 kg (m) | ||
Alan Choegajev | -84 kg (m) | ||
Roestam Totrov | -96 kg (m) | ||
Vrije stijl | |||
Dzjamal Otarsoeltanov | -55 kg (m) | ||
Denis Tsargoesj | -74 kg (m) | ||
Biljal Machov | vrije stijl, -120 kg (m) | ||
Besik Koedoechov | -60 kg (v) | ||
Loebov Volosova | vrije stijl, -63 kg (v) | ||
Natalja Vorobjeva | -72 kg (v) |
Zwemmen
Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Jevgeni Korotysjkin | 100 m vlinderslag (m) | 51,44 | |
Anastasia Zoejeva | 200 m rugslag (v) | 2.05,92 |
Externe link
- (en) Officiële website van de Olympische Zomerspelen 2012