Jamaica op de Olympische Zomerspelen 1996
Jamaica op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Jamaica | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | JAM | |||||||||||||||||||||
NOC | Jamaica Olympic Association externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 1996 in Atlanta | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Jamaica op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1948 · 1952 · 1956 · 1960* · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 *Als onderdeel van de West-Indische Federatie | ||||||||||||||||||||||
Jamaica op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
|
Jamaica nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1996 in Atlanta, Verenigde Staten. Het land won zes medailles, waaronder één gouden voor hordeloopster Deon Hemmings.
Medailleoverzicht
Sport | Olympiër | Onderdeel | Medaille |
---|---|---|---|
Atletiek | Deon Hemmings | 400m horden (v) | |
James Beckford | verspringen (m) | ||
Merlene Ottey-Page | 100m (v) | ||
200m (v) | |||
Michael McDonald Davian Clarke Greg Haughton Roxbert Martin Dennis Blake Garth Robinson | 4x400m (m) | ||
Merlene Ottey-Page Juliet Cuthbert Michelle Freeman Nikole Mitchell Gillian Russell Andria Lloyd | 4x100m (v) |
Deelnemers en resultaten
Atletiek
Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Leon Gordon | 100m (m) | serie 2: 4de in 10,48 | |
Michael Green | serie 4: 1ste in 10,16 kwartfinale 4: 2de in 10,11 halve finale 1: 4de in 10,11 finale: 7de in 10,16 | ||
Ray Stewart | serie 3: 5de in 10,38 kwartfinale 3: 4de in 10,18 | ||
Elston Cawley | 200m (m) | serie 2: 3de in 20,73 kwartfinale 4: 7de in 20,75 | |
Percy Spencer | serie 4: 3de in 20,73 kwartfinale 1: 5de in 20,59 | ||
Davian Clarke | 400m (m) | serie 2: 1ste in 45,54 kwartfinale 1: 2de in 44,98 halve finale 1: 2de in 44,87 finale: 7de in 44,99 | |
Roxbert Martin | serie 8: 4de in 46,01 kwartfinale 3: 2de in 44,74 halve finale 2: 2de in 44,81 finale: 6de in 44,83 | ||
Michael McDonald | serie 7: 3de in 45,50 kwartfinale 4: 3de in 45,26 halve finale 2: 7de in 45,48 | ||
Dinsdale Morgan | 800m (m) | serie 7: 4de in 1.47,40 | |
Clive Terrelonge | serie 5: 6de in 1.48,29 | ||
Robert Foster | 110m horden (m) | serie 8: 3de in 13,58 kwartfinale 1: 2de in 13,51 halve finale 2: 6de in 13,49 | |
Neil Gardner | 400m horden (m) | serie 7: 4de in 48,30 halve finale 2: 5de in 48,30 | |
Winthrop Graham | serie 5: niet gefinisht | ||
Dinsdale Morgan | serie 1: 4de in 49,16 | ||
Leon Gordon Michael Green Percival Spencer Raymond Stewart | 4x100m (m) | gediskwalificeerd | |
Michael McDonald Davian Clarke Greg Haughton Roxbert Martin Dennis Blake Garth Robinson | 4x400m (m) | 2.59,42 | |
Nils Antonio | marathon (m) | 2:44.10 | |
James Beckford | verspringen (m) | kwalificatie: 10de met 8,02m finale: 2de met 8,29m | |
Juliet Cuthbert | 100m (v) | serie 4: 1ste in 11,06 kwartfinale 3: 1ste in 11,20 halve finale 2: 5de in 11,07 | |
Beverly McDonald | serie 5: 7de in 12,08 | ||
Merlene Ottey-Page | serie 3: 1ste in 11,13 kwartfinale 4: 1ste in 11,02 halve finale 1: 1ste in 10,93 finale: 2de in 10,94 | ||
Juliet Cuthbert | 200m (v) | serie 3: 1ste in 23,03 kwartfinale 4: 2de in 22,62 halve finale 1: 3de in 22,24 finale: 7de in 22,60 | |
Beverly McDonald | serie 5: 3de in 23,04 kwartfinale 1: niet gestart | ||
Merlene Ottey-Page | serie 4: 1ste in 22,92 kwartfinale 2: 1ste in 22,62 halve finale 2: 1ste in 22,08 finale: 2de in 22,24 | ||
Juliet Campbell | 400m (v) | ||
Merlene Frazer | |||
Sandie Richards | 50,45 | ||
Inez Turner | 800m (v) | ||
Michelle Freeman | 100m horden (v) | serie 2: 1ste in 12,76 kwartfinale 3: 1ste in 12,57 halve finale 1: 1ste in 12,61 finale: 6de in 12,76 | |
Dionne Rose | serie 5: 2de in 12,81 kwartfinale 1: 2de in 12,76 halve finale 2: 4de in 12,64 finale: 5de in 12,74 | ||
Gillian Russell | serie 6: 2de in 12,85 kwartfinale 2: 5de in 12,78 | ||
Deon Hemmings | 400m horden (v) | 52,82 | |
Debbie-Ann Parris | 53,97 | ||
Catherine Pomales-Scott | |||
Merlene Ottey-Page Juliet Cuthbert Michelle Freeman Nikole Mitchell Gillian Russell Andria Lloyd | 4x100m (v) | 42,24 | |
Merlene Frazer Sandie Richards Juliet Campbell Deon Hemmings Tracey Ann Barnes Inez Turner | 4x400m (v) | 3.21,69 | |
Lacena Golding-Clarke | verspringen (v) | geen geldige poging | |
Diane Guthrie-Gresham | 6,27m | ||
Dione Rose | |||
Suzette Lee | hink-stap-springen (v) | 13,65m | |
Diane Guthrie-Gresham | zevenkamp (v) | 6087 punten |
Boksen
Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Tyson Gray | -57kg (m) | 1ste ronde: V van ARG Chacón: 5-6 | |
Sean Black | -71kg (m) | 1ste ronde: V van NOR Johnson: 7-13 | |
Rowan Donaldson | -75kg (m) | 1ste ronde: V van RUS Lebziak: 4-20 |
Tafeltennis
Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Michael Hyatt | enkelspel (m) | groep N 4de V van KOR Yoo: 0-2 V van PRK Ri: 0-2 V van YUG Karakašević: 0-2 | |
Stephen Hylton | groep H: 4de V van BLR Samsonov: 0-2 V van RUS Mazunov: 0-2 V van GBR Prean: 0-2 | ||
Michael Hyatt Stephen Hylton | dubbelspel (m) | groep D: 4de V van HKG Chan/Lo: 0-2 V van PRK Choe/Li: 0-2 V van FRA Eloi/Gatien: 0-2 |
Zeilen
Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Joseph Stockhausen Andrew Gooding | 470 (m) | 267 punten: (27-33- |
Zwemmen
Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Sion Brinn | 50m vrije slag (m) | serie 5: 1ste in 23,35 (NR) | |
100m vrije slag (m) | serie 4: 1ste in 50,38 (NR) finale B: 4de in 50,09 (NR) |
Bronnen, noten en/of referenties
- (en) The Atlanta Committee for the Olympic Games (1997). The Official Report of the Centennial Olympic Games Atlanta 1996. Peachtree Publishers, Atlanta. . Dit is het officiële rapport van de Olympische Zomerspelen van 1996; digitaal beschikbaar op de site van de LA84 foundation; deel 1, deel 2, deel 3, deel 4 en deel 5.
- (en) Details op Olympics at Sports-Reference.com
- (en) Medailledatabase van het Internationaal Olympisch Comité