Copa Sudamericana 2018
Copa Sudamericana 2018 | ||||
---|---|---|---|---|
Toernooi-informatie | ||||
Datum | 13 februari – 12 december 2018 | |||
Teams | 54 (van 1 confederatie) | |||
Winnaar | Atletico Paranaense (1e titel) | |||
Toernooistatistieken | ||||
Wedstrijden | 106 | |||
Doelpunten | 226 (2,13 per wedstrijd) | |||
Topscorer(s) | Nicolás Benedetti (5 goals) Pablo (5 goals) | |||
|
De Copa Sudamericana 2018 was de zeventiende van de Copa Sudamericana. Het toernooi vond plaats van 13 februari 2018 tot en met 12 december 2018. Het Braziliaanse Atletico Paranaense won het toernooi.
Loting
De loting voor de competitie vond plaats op 20 december 2017, 21:00 PYST (UTC−3), in de CONMEBOL Convention Centre in Luque, Paraguay.[1]
In de eerste ronde werden de 44 teams verdeeld over 2 zones:
- Zuid- Zone: Teams uit Argentinië, Bolivia, Chili, Paraguay, en Uruguay.
- Noord Zone: Teams uit Brazilië, Colombia, Ecuador, Peru, en Venezuela.
Een aparte loting vond plaats voor de 2e fase op 2 juni 2018.
Programma
Het programma is als volgt.[2]
fase | heenwedstrijd | terugwedstrijd |
---|---|---|
1e fase | Week 1: 13-15 februari 2018 Week 2: 20-22 februari 2018 Week 3: 6-8 maart 2018 Week 4: 10-12 april 2018 Week 5: 8-10 mei 2018 | |
2e fase | Week 1: 17-19 juli 2018 Week 2: 24-26 juli 2018 Week 3: 31 juli -2 augustus 2018 Week 4: 14-16 augustus 2018 | |
Laatste 16 | Week 1: 21–23 augustus 2018 week 2: 18-20 september 2018 Week 3: 25-27 september 2018 Week 4: 2-4 oktober 2018 | |
Kwartfinale | 23–25 oktober 2018 | 30 oktober – 1 november 2018 |
Halve finale | 6, 8 november 2018 | 27, 29 november 2018 |
Finale | 5 december 2018 | 12 december 2018 |
Kwalificatie
Eerste voorronde
Tweede voorronde
Team 1 | Tot. | Team 2 | 1e wedstr. | 2e wedstr. |
---|---|---|---|---|
General Díaz | 1–5 | Millonarios | 1-1 | 0-4 |
Nacional | 2–3 | Botafogo | 2-1 | 0-2 |
Sol de América | 0–1 | Nacional | 0-0 | 0-1 |
São Paulo | 1–1 3-5 np | Colón | 0-1 | 1-0 |
Boston River | 1–2 | Banfield | 1-0 | 0-2 |
Fluminense | 3–0 | Defensor Sporting | 2-0 | 1-0 |
Atlético Paranaense | 6–1 | Peñarol | 2-0 | 4-1 |
Deportivo Cali | 6–1 | Bolívar | 4-0 | 2-1 |
LDU Quito | 3–2 | Vasco da Gama | 3-1 | 0-1 |
Caracas | 6–3 | Sport Huancayo | 2-0 | 4-2 |
Deportivo Cuenca | 4–4 6-5 np | Jorge Wilstermann | 2-2 | 2-2 |
Defensa y Justicia | 2–1 | El Nacional | 2-0 | 0-1 |
Lanús | 1–1 2-3 np | Junior | 1-0 | 0-1 |
San Lorenzo | 3–1 | Deportes Temuco | 3-0 | 0-1 |
Bahia | 3–1 | Cerro | 2-0 | 1-1 |
Rampla Juniors | 0–2 | Santa Fe | 0-0 | 0-2 |
Eindronde
Speelschema
Laatste 16 | Kwartfinale | Halve finale | Finale | |||||||||||||||||||
Bahia (NP) | 2 | 1 | 3 (5) | |||||||||||||||||||
Botafogo | 1 | 2 | 3 (4) | |||||||||||||||||||
Bahia | 0 | 1 | 1 (1) | |||||||||||||||||||
Atlético Paranaense | 1 | 0 | '1 (4)' | |||||||||||||||||||
Caracas | 0 | 1 | 1 | |||||||||||||||||||
Atlético Paranaense | 2 | 2 | 4 | |||||||||||||||||||
Atlético Paranaense | 2 | 2 | 4 | |||||||||||||||||||
Fluminense | 0 | 0 | 0 | |||||||||||||||||||
Deportivo Cuenca | 0 | 0 | 0 | |||||||||||||||||||
Fluminense | 2 | 2 | 4 | |||||||||||||||||||
Fluminense | 1 | 1 | 2 | |||||||||||||||||||
Nacional | 1 | 0 | 1 | |||||||||||||||||||
San Lorenzo | 3 | 0 | 3 | |||||||||||||||||||
Nacional | 1 | 2 | 3 | |||||||||||||||||||
Junior | 1 | 1 | 2 (3) | |||||||||||||||||||
Atlético Paranaense (pen) | 1 | 1 | '2 (4)' | |||||||||||||||||||
Junior | 1 | 1 | 2 | |||||||||||||||||||
Colón | 0 | 1 | 1 | |||||||||||||||||||
Junior | 2 | 1 | 3 | |||||||||||||||||||
Defensa y Justicia | 0 | 3 | 3 | |||||||||||||||||||
Defensa y Justicia | 0 | 2 | 2 | |||||||||||||||||||
Banfield | 0 | 0 | 0 | |||||||||||||||||||
Santa Fe | 0 | 0 | 0 | |||||||||||||||||||
Junior | 2 | 1 | 3 | |||||||||||||||||||
Santa Fe | 0 | 0 | 0 (5) | |||||||||||||||||||
Millonarios | 0 | 0 | 0 (3) | |||||||||||||||||||
Santa Fe | 1 | 2 | 3 | |||||||||||||||||||
Deportivo Cali | 1 | 1 | 2 | |||||||||||||||||||
LDU Quito | 1 | 0 | 1 (1) | |||||||||||||||||||
Deportivo Cali | 0 | 1 | 1 (3) |
Laatste 16
Team 1 | Tot. | Team 2 | 1e wedstr. | 2e wedstr. |
---|---|---|---|---|
Santa Fe | 0-0 (5-3 np) | Millonarios | 0-0 | 0-0 |
Bahia | 3-3 (5-4 np) | Botafogo | 2-1 | 1-2 |
San Lorenzo | 3-3 | Nacional | 3-1 | 0-2 |
Junior | 2-1 | Colón | 1-0 | 1-1 |
Defensa y Justicia | 2-0 | Banfield | 2-0 | 0-0 |
Deportivo Cuenca | 0-4 | Fluminense | 0-2 | 0-2 |
Caracas | 1-4 | Atlético Paranaense | 0-2 | 1-2 |
LDU Quito | 1-1 (1-3 np) | Deportivo Cali | 1-0 | 0-1 |
Kwartfinale
Team 1 | Tot. | Team 2 | 1e wedstr. | 2e wedstr. |
---|---|---|---|---|
Santa Fe | 3-2 | Deportivo Cali | 1-1 | 2-1 |
Bahia | 1-1 (1-4 np) | Atlético Paranaense | 0-1 | 1-0 |
Fluminense | 2–1 | Nacional | 1-1 | 1-0 |
Junior | 3-3 | Defensa y Justicia | 2-0 | 1-3 |
Halve finale
Team 1 | Tot. | Team 2 | 1e wedstr. | 2e wedstr. |
---|---|---|---|---|
Santa Fe | 0-3 | Junior | 0-2 | 0-1 |
Atlético Paranaense | 4-0 | Fluminense | 2-0 | 2-0 |
Finale
Team 1 | Tot. | Team 2 | 1e wedstr. | 2e wedstr. |
---|---|---|---|---|
Atlético Paranaense | 2-2 (4-3 np) | Junior | 1-1 | 1-1 |