Film onenaren Oscar Saria - The Shape of Water – Guillermo del Toro eta J. Miles Dale
- Call Me by Your Name – Peter Spears, Luca Guadagnino, Emilie Georges eta Marco Morabito
- Darkest Hour – Tim Bevan, Eric Fellner, Lisa Bruce, Anthony McCarten eta Douglas Urbanski
- Dunkirk – Emma Thomas eta Christopher Nolan
- Get Out – Sean McKittrick, Jason Blum, Edward H. Hamm Jr. eta Jordan Peele
- Lady Bird – Scott Rudin, Eli Bush eta Evelyn O'Neil
- Phantom Thread – JoAnne Sellar, Paul Thomas Anderson, Megan Ellison eta Daniel Lupi
- The Post – Amy Pascal, Steven Spielberg eta Kristie Macosko Krieger
- Three Billboards Outside Ebbing, Missouri – Graham Broadbent, Pete Czernin eta Martin McDonagh
| Zuzendari onenaren Oscar Saria |
Gizonezko aktore onenaren Oscar Saria | Emakumezko aktore onenaren Oscar Saria |
Taldeko gizonezko aktore onenaren Oscar Saria | Taldeko emakumezko aktore onenaren Oscar Saria |
Jatorrizko gidoi onenaren Oscar Saria | Egokitutako gidoi onenaren Oscar Saria - Call Me by Your Name – James Ivory – André Acimanen izen bereko eleberrian oinarritua
- The Disaster Artist – Scott Neustadter eta Michael H. Weber – Greg Sestero eta Tom Bissellen izen bereko liburuan oinarritua
- Logan – Scott Frank, James Mangold eta Michael Green – Len Wein eta John Romita Sr.-ek sortutako pertsonaietan oinarritua
- Molly's Game – Aaron Sorkin – Molly Bloomen memorietan oinarritua
- Mudbound – Virgil Williams eta Dee Rees – Hillary Jordanen izen bereko eleberrian oinarritua
|
Animaziozko film onenaren Oscar Saria - Coco – Lee Unkrich eta Darla K. Anderson
- The Boss Baby – Tom McGrath eta Ramsey Ann Naito
- The Breadwinner – Nora Twomey and Anthony Leo
- Ferdinand – Carlos Saldanha
- Loving Vincent – Dorota Kobiela, Hugh Welchman eta Ivan Mactaggar
| Ingelesez besteko film onenaren Oscar Saria |
Dokumental onenaren Oscar Saria - Icarus – Bryan Fogel eta Dan Cogan
- Abacus: Small Enough to Jail – Steve James, Mark Mitten eta Julie Goldman
- Visages Villages – Agnès Varda, JR eta Rosalie Varda
- Last Men in Aleppo – Feras Fayyad, Kareem Abeed eta Søren Steen Jespersen
- Strong Island – Yance Ford eta Dan Cogan
| Dokumental labur onenaren Oscar Saria - Heaven Is a Traffic Jam on the 405 – Frank Stiefel
- Edith+Eddie – Laura Chekoway eta Thomas Lee Wright
- Heroin(e) – Elaine McMillion Sheldon eta Kerrin Sheldon
- Knife Skills – Thomas Lennon
- Traffic Stop – Kate Davis eta David Heilbroner
|
Zuzeneko film labur onenaren Oscar Saria - The Silent Child – Chris Overton eta Rachel Shenton
- DeKalb Elementary – Reed Van Dyk
- The Eleven O'Clock – Derin Seale eta Josh Lawson
- My Nephew Emmett – Kevin Wilson, Jr.
- Watu Wote – Katja Benrath eta Tobias Rosen
| Animaziozko film labur onenaren Oscar Saria - Dear Basketball – Glen Keane eta Kobe Bryant
- Garden Party – Victor Caire eta Gabriel Grapperon
- Lou – Dave Mullins eta Dana Murray
- Negative Space – Max Porter eta Ru Kuwahata
- Revolting Rhymes – Jakob Schuh eta Jan Lachauer
|
Jatorrizko soinu banda onenaren Oscar Saria | Jatorrizko abesti onenaren Oscar Saria - "Remember Me", Coco – musika eta hitzak: Kristen Anderson-Lopez eta Robert Lopez
- "Mighty River", Mudbound – musika eta hitzak: Mary J. Blige, Raphael Saadiq eta Taura Stinson
- "Mistery of Love", Call Me by Your Name – musika eta hitzak: Sufjan Stevens
- "Stand Up for Something", Marshall – musika: Diane Warren; hitzak: Common eta Diane Warren
- "This Is Me", The Greatest Showman – musika eta hitzak: Benj Pasek eta Justin Paul
|
Soinu edizio onenaren Oscar Saria - Dunkirk – Richard King eta Alex Gibson
- Baby Driver – Julian Slater
- Blade Runner 2049 – Mark Mangini eta Theo Green
- The Shape of Water – Nathan Robitaille eta Nelson Ferreira
- Star Wars: The Last Jedi – Matthew Wood eta Ren Klyce
| Soinu onenaren Oscar Saria - Dunkirk – Mark Weingarten, Gregg Landaker eta Gary A. Rizzo
- Baby Driver – Julian Slater, Tim Cavagin eta Mary H. Ellis
- Blade Runner 2049 – Ron Bartlett, Doug Hemphill eta Mac Ruth
- The Shape of Water – Christian Cooke, Brad Zoern eta Glen Gauthier
- Star Wars: The Last Jedi – David Parker, Michael Semanick, Ren Klyce eta Stuart Wilson
|
Zuzendaritza artistiko onenaren Oscar Saria - The Shape of Water – ekoizpen diseinua: Paul Denham Austerberry; dekoratuak: Shane Vieau eta Jeff Melvin
- Beauty and the Beast – ekoizpen diseinua: Sarah Greenwood; dekoratuak: Katie Spencer
- Blade Runner 2049 – ekoizpen diseinua: Dennis Gassner; dekoratuak: Alessandra Querzola
- Darkest Hour – ekoizpen diseinua: Sarah Greenwood; dekoratuak: Katie Spencer
- Dunkirk – ekoizpen diseinua: Nathan Crowley; dekoratuak: Gary Fettis
| Argazkigintza onenaren Oscar Saria |
Makillaje onenaren Oscar Saria - Darkest Hour – Kazuhiro Tsuji, David Malinowski eta Lucy Sibbick
- Victoria & Abdul – Daniel Phillips eta Lou Sheppard
- Wonder – Arjen Tuiten
| Jantzi-diseinu onenaren Oscar Saria - Phantom Thread – Mark Bridges
- Beauty and the Beast – Jacqueline Durran
- Darkest Hour – Jacqueline Durran
- The Shape of Water – Luis Sequeira
- Victoria & Abdul – Consolata Boyle
|
Muntatze onenaren Oscar Saria - Dunkirk – Lee Smith
| Efektu berezi onenen Oscar Saria - Blade Runner 2049 – John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert eta Richard R. Hoover
- Guardians of the Galaxy Vol. 2 – Christopher Townsend, Guy Williams, Jonathan Fawkner eta Dan Sudick
- Kong: Skull Island – Stephen Rosenbaum, Jeff White, Scott Benza eta Mike Meinardus
- Star Wars: The Last Jedi – Ben Morris, Mike Mulholland, Neal Scanlan eta Chris Corbould
- War for the Planet of the Apes – Joe Letteri, Daniel Barrett, Dan Lemmon eta Joel Whist
|