Medal | Name | Sport | Event | Date |
Gold | Anna Puławska Dominika Putto Karolina Naja Adrianna Kąkol | Canoe sprint | Women's K-4 500 meters | 22 June |
Gold | Klaudia Breś | Shooting | Women's 10 metre air pistol | 22 June |
Gold | Natalia Kałucka | Sport climbing | Women's speed | 22 June |
Gold | Anna Puławska Karolina Naja | Canoe sprint | Women's K-2 500 metres | 23 June |
Gold | Dorota Borowska | Canoe sprint | Women's C-1 200 metres | 23 June |
Gold | Ewa Swoboda | Athletics | Women's 100 metres | 23 June |
Gold | Wojciech Nowicki | Athletics | Men's hammer throw | 24 June |
Gold | Pia Skrzyszowska | Athletics | Women's 100 metres hurdles | 24 June |
Gold | Julia Walczyk-Klimaszyk | Fencing | Women's individual foil | 25 June |
Gold | Michał Siess | Fencing | Men's individual foil | 26 June |
Gold | Martyna Kierczyńska | Muaythai | Women's combat 54 kg | 27 June |
Gold | Dawid Kubacki | Ski jumping | Men's large hill individual | 1 July |
Gold | Robert Krasoń | Kickboxing | Men's full contact -86 kg | 2 July |
Silver | Aleksandra Mirosław | Sport climbing | Women's speed | 22 June |
Silver | Natalia Kaczmarek | Athletics | Women's 400 metres | 23 June |
Silver | Sylwia Szczerbińska Aleksander Kitewski | Canoe sprint | Mixed C-2 200 metres | 24 June |
Silver | Ewa Swoboda Marika Popowicz-Drapała Monika Ramaszko Magdalena Stefanowicz | Athletics | Women's 4 × 100 metres relay | 24 June |
Silver | Albert Komański | Athletics | Men's 200 metres | 25 June |
Silver | Anna Kiełbasińska Natalia Kaczmarek Maks Szwed Igor Bogaczyński | Athletics | Mixed 4 × 400 metres relay | 25 June |
Silver | Krzysztof Kaczkowski | Fencing | Men's individual sabre | 25 June |
Silver | none[a] | Athletics | First Division | 25 June |
Silver | Natalia Kochańska | Shooting | Women's 50 metre rifle three positions | 26 June |
Silver | Martyna Swatowska-Wenglarczyk | Fencing | Women's individual épée | 26 June |
Silver | Aleksandra Kowalczuk | Taekwondo | Women's +73 kg | 26 June |
Silver | Oskar Siegert | Muaythai | Men's combat 67 kg | 27 June |
Silver | Roksana Dargiel | Muaythai | Women's combat 51 kg | 27 June |
Silver | Poland women's national rugby sevens team
- Patrycja Zawadzka
- Julianna Schuster
- Tamara Czumer-Iwin
- Małgorzata Kołdej
- Marta Morus
- Katarzyna Paszczyk
- Anna Klichowska
- Hanna Maliszewska
- Julia Druzgała
- Natalia Pamięta
- Sylwia Witkowska
- Martyna Wardaszka
| Rugby sevens | Women's | 27 June |
Silver | Joanna Wawrzonowska Klaudia Breś Julita Borek | Shooting | Women's team 25 metre rapid fire pistol | 28 June |
Silver | Dariusz Popiela Mateusz Polaczyk Michał Pasiut | Canoe slalom | Men's K-1 team | 29 June |
Silver | Adrian Duszak | Teqball | Men's singles | 29 June |
Silver | Klaudia Zwolińska | Canoe slalom | Women's K-1 | 1 July |
Silver | Klaudia Zwolińska | Canoe slalom | Women's C-1 | 2 July |
Bronze | Norman Zezula Aleksander Kitewski | Canoe sprint | Men's C-2 500 meters | 22 June |
Bronze | Miłosz Sabiecki | Karate | Men's kumite 67 kg | 22 June |
Bronze | Marcin Dzieński | Sport climbing | Men's speed | 23 June |
Bronze | Michał Bąbos | Karate | Men's kumite 84 kg | 23 June |
Bronze | Aneta Stankiewicz Julia Piotrowska Natalia Kochańska | Shooting | Women's team 10 metre air rifle | 24 June |
Bronze | Poland men's national 3x3 team | 3x3 basketball | Men's | 24 June |
Bronze | Norbert Kobielski | Athletics | Men's high jump | 25 June |
Bronze | Jakub Rajewski | Muaythai | Men's combat 71 kg | 26 June |
Bronze | Dominika Filec | Muaythai | Women's combat 60 kg | 26 June |
Bronze | Mateusz Bereźnicki | Boxing | Men's 92 kg | 30 June |
Bronze | Marek Pokwap Alicja Bartnicka | Teqball | Mixed doubles | 30 June |
Bronze | Elżbieta Wójcik | Boxing | Women's 75 kg | 30 June |
Bronze | Oskar Sobański | Kickboxing | Men's full contact -63.5 kg | 1 July |
Bronze | Jakub Pokusa | Kickboxing | Men's full contact -75 kg | 1 July |
Bronze | Kinga Szlachcic | Kickboxing | Women's full contact -60 kg | 1 July |
Bronze | Karolina Juja | Kickboxing | Women's full contact -70 kg | 1 July |
Bronze | Alicja Bartnicka Ewa Kamińska | Teqball | Women's doubles | 1 July |
Bronze | Adrian Duszak Marek Pokwap | Teqball | Men's doubles | 2 July |