Mistrovství světa v rychlobruslení na jednotlivých tratích 2007
Mistrovství světa v rychlobruslení na jednotlivých tratích 2007 | |
---|---|
Utah Olympic Oval | |
Základní informace | |
Pořadí | 10. ročník |
Datum | 8.–11. března 2007 |
Místo | Utah Olympic Oval Kearns, USA |
Pořadatel | ISU |
Závody | 10 individuálních 2 týmové |
Lídr medailového pořadí | |
Sven Kramer 3 – 0 – 0 | |
≺ 2005 2008 ≻ | |
Tento box:
|
Mistrovství světa v rychlobruslení na jednotlivých tratích 2007 se konalo od 8. do 11. března 2007 v rychlobruslařské hale Utah Olympic Oval v americkém Kearns nedaleko Salt Lake City. Jednalo se o 10. mistrovství světa v rychlobruslení na jednotlivých tratích.
Českou výpravu tvořily Martina Sáblíková a Andrea Jirků (obě 3000 m, 5000 m).
Program | |||
---|---|---|---|
5000 m muži | 3000 m ženy | 1000 m muži 10 000 m muži stíhací závod ženy | 1500 m muži 5000 m ženy stíhací závod muži |
Muži
500 metrů
Závodu se zúčastnilo 24 závodníků.
Pořadí | Jméno | Země | Čas 1 | Čas 2 | Celkový čas |
---|---|---|---|---|---|
I Kang-sok | Jižní Korea Jižní Korea | 34,44 (2.) | 34,25 (1.) (WR) | 68,690 (WR) | |
Júja Oikawa | Japonsko Japonsko | 34,45 (3.) | 34,57 (6.) | 69,020 | |
Tucker Fredricks | USA USA | 34,48 (5.) | 34,55 (3.) | 69,030 | |
4. | I Kju-hjok | Jižní Korea Jižní Korea | 34,47 (4.) | 34,56 (5.) | 69,030 |
5. | Dmitrij Lobkov | Rusko Rusko | 34,43 (1.) | 34,61 (7.) | 69,040 |
6. | Džódži Kató | Japonsko Japonsko | 34,69 (8.) | 34,55 (3.) | 69,240 |
7. | Mun Čun | Jižní Korea Jižní Korea | 34,66 (7.) | 34,70 (11.) | 69,360 |
8. | Pekka Koskela | Finsko Finsko | 34,63 (6.) | 34,75 (12.) | 69,380 |
9. | Mike Ireland | Kanada Kanada | 34,92 (15.) | 34,48 (2.) | 69,400 |
10. | Mika Poutala | Finsko Finsko | 34,76 (12.) | 34,65 (8.) | 69,410 |
1000 metrů
Závodu se zúčastnilo 24 závodníků.
Pořadí | Jméno | Země | Čas |
---|---|---|---|
Shani Davis | USA USA | 1:07,28 | |
Denny Morrison | Kanada Kanada | 1:07,30 | |
I Kju-hjok | Jižní Korea Jižní Korea | 1:07,51 | |
4. | Erben Wennemars | Nizozemsko Nizozemsko | 1:07,57 |
5. | Mun Čun | Jižní Korea Jižní Korea | 1:07,61 |
6. | Pekka Koskela | Finsko Finsko | 1:08,04 |
7. | Kip Carpenter | USA USA | 1:08,36 |
8. | Beorn Nijenhuis | Nizozemsko Nizozemsko | 1:08,49 |
9. | Alexej Prošin | Rusko Rusko | 1:08,56 |
10. | Dmitrij Lobkov | Rusko Rusko | 1:08,60 |
1500 metrů
Závodu se zúčastnilo 23 závodníků.
Pořadí | Jméno | Země | Čas |
---|---|---|---|
Shani Davis | USA USA | 1:42,39 | |
Erben Wennemars | Nizozemsko Nizozemsko | 1:42,80 | |
Denny Morrison | Kanada Kanada | 1:42,88 | |
4. | Mun Čun | Jižní Korea Jižní Korea | 1:43,87 |
5. | Steven Elm | Kanada Kanada | 1:44,74 |
6. | Håvard Bøkko | Norsko Norsko | 1:44,85 |
7. | François-Olivier Roberge | Kanada Kanada | 1:45,04 |
8. | Simon Kuipers | Nizozemsko Nizozemsko | 1:45,05 |
9. | Even Wetten | Norsko Norsko | 1:45,19 |
10. | Risto Rosendahl | Finsko Finsko | 1:45,46 |
5000 metrů
Závodu se zúčastnilo 24 závodníků.
Pořadí | Jméno | Země | Čas |
---|---|---|---|
Sven Kramer | Nizozemsko Nizozemsko | 6:10,70 | |
Enrico Fabris | Itálie Itálie | 6:12,53 | |
Carl Verheijen | Nizozemsko Nizozemsko | 6:15,21 | |
4. | Arne Dankers | Kanada Kanada | 6:15,39 |
5. | Ivan Skobrev | Rusko Rusko | 6:17,36 |
6. | Håvard Bøkko | Norsko Norsko | 6:18,10 |
7. | Wouter olde Heuvel | Nizozemsko Nizozemsko | 6:19,09 |
8. | Justin Warsylewicz | Kanada Kanada | 6:21,61 |
9. | Øystein Grødum | Norsko Norsko | 6:22,66 |
10. | Shani Davis | USA USA | 6:23,05 |
10 000 metrů
Závodu se zúčastnilo 16 závodníků.
Pořadí | Jméno | Země | Čas |
---|---|---|---|
Sven Kramer | Nizozemsko Nizozemsko | 12:41,69 (WR) | |
Carl Verheijen | Nizozemsko Nizozemsko | 13:00,46 | |
Brigt Rykkje | Nizozemsko Nizozemsko | 13:06,03 | |
4. | Arne Dankers | Kanada Kanada | 13:11,25 |
5. | Håvard Bøkko | Norsko Norsko | 13:17,50 |
6. | Johan Röjler | Švédsko Švédsko | 13:18,89 |
7. | Chad Hedrick | USA USA | 13:20,69 |
8. | Marco Weber | Německo Německo | 13:21,83 |
9. | Robert Lehmann | Německo Německo | 13:22,33 |
10. | Øystein Grødum | Norsko Norsko | 13:22,84 |
Stíhací závod družstev
Závodu se zúčastnilo osm týmů.
Pořadí | Tým | Čas |
---|---|---|
Nizozemsko Nizozemsko Sven Kramer, Carl Verheijen, Erben Wennemars | 3:37,80 (WR) | |
Kanada Kanada Arne Dankers, Denny Morrison, Justin Warsylewicz | 3:38,31 | |
Rusko Rusko Alexej Junin, Jevgenij Lalenkov, Ivan Skobrev | 3:41,23 | |
4. | Japonsko Japonsko Šingo Doi, Hiroki Hirako, Teruhiro Sugimori | 3:46,60 |
5. | Německo Německo Stefan Heythausen, Robert Lehmann, Tobias Schneider | 3:46,74 |
6. | Švédsko Švédsko Joel Eriksson, Daniel Friberg, Johan Röjler | 3:48,96 |
7. | Polsko Polsko Sławomir Chmura, Konrad Niedźwiedzki, Maciej Ustynowicz | 3:56,18 |
8. | USA USA Chad Hedrick, Charles Leveille, Trevor Marsicano | DNF |
Ženy
500 metrů
Závodu se zúčastnilo 24 závodnic.
Pořadí | Jméno | Země | Čas 1 | Čas 2 | Celkový čas |
---|---|---|---|---|---|
Jenny Wolfová | Německo Německo | 37,38 (2.) | 37,04 (1.) (WR) | 74,420 (WR) | |
Wang Pej-sing | Čína Čína | 37,24 (1.) | 37,29 (2.) | 74,530 | |
Sajuri Ósugaová | Japonsko Japonsko | 37,69 (3.) | 37,51 (3.) | 75,200 | |
4. | I Sang-hwa | Jižní Korea Jižní Korea | 37,81 (4.) | 38,02 (8.) | 75,830 |
5. | Tomomi Okazakiová | Japonsko Japonsko | 38,04 (6.) | 37,89 (5.) | 75,930 |
6. | Šihomi Šinjaová | Japonsko Japonsko | 37,98 (5.) | 38,03 (9.) | 76,010 |
7. | Annette Gerritsenová | Nizozemsko Nizozemsko | 38,11 (7.) | 37,97 (6.) | 76,080 |
8. | Světlana Kajkanová | Rusko Rusko | 38,12 (8.) | 38,10 (11.) | 76,220 |
9. | Sing Aj-chua | Čína Čína | 38,55 (15.) | 37,76 (4.) | 76,310 |
10. | Margot Boerová | Nizozemsko Nizozemsko | 38,38 (11.) | 37,99 (7.) | 76,370 |
1000 metrů
Závodu se zúčastnilo 23 závodnic.
Pořadí | Jméno | Země | Čas |
---|---|---|---|
Ireen Wüstová | Nizozemsko Nizozemsko | 1:13,83 | |
Anni Friesingerová | Německo Německo | 1:14,26 | |
Christine Nesbittová | Kanada Kanada | 1:14,44 | |
4. | Chiara Simionatová | Itálie Itálie | 1:14,53 |
5. | Wang Fej | Čína Čína | 1:14,96 |
6. | Kristina Grovesová | Kanada Kanada | 1:15,19 |
7. | Margot Boerová | Nizozemsko Nizozemsko | 1:15,20 |
8. | Annette Gerritsenová | Nizozemsko Nizozemsko | 1:15,27 |
9. | Shannon Rempelová | Kanada Kanada | 1:15,36 |
10. | Šihomi Šinjaová | Japonsko Japonsko | 1:15,51 |
1500 metrů
Závodu se zúčastnilo 19 závodnic.
Pořadí | Jméno | Země | Čas |
---|---|---|---|
Ireen Wüstová | Nizozemsko Nizozemsko | 1:52,71 | |
Cindy Klassenová | Kanada Kanada | 1:53,40 | |
Kristina Grovesová | Kanada Kanada | 1:54,39 | |
4. | Maki Tabataová | Japonsko Japonsko | 1:54,97 |
5. | Paulien van Deutekomová | Nizozemsko Nizozemsko | 1:55,47 |
6. | Christine Nesbittová | Kanada Kanada | 1:55,79 |
7. | Marja Visová | Nizozemsko Nizozemsko | 1:56,28 |
8. | Chiara Simionatová | Itálie Itálie | 1:56,42 |
9. | Wang Fej | Čína Čína | 1:56,85 |
10. | I Ču-jon | Jižní Korea Jižní Korea | 1:57,58 |
3000 metrů
Závodu se zúčastnilo 23 závodnic.
Pořadí | Jméno | Země | Čas |
---|---|---|---|
Martina Sáblíková | Česko Česko | 3:58,09 | |
Renate Groenewoldová | Nizozemsko Nizozemsko | 3:58,41 | |
Cindy Klassenová | Kanada Kanada | 3:58,50 | |
4. | Claudia Pechsteinová | Německo Německo | 3:59,11 |
5. | Ireen Wüstová | Nizozemsko Nizozemsko | 3:59,74 |
6. | Paulien van Deutekomová | Nizozemsko Nizozemsko | 4:00,50 |
7. | Daniela Anschützová-Thmosová | Německo Německo | 4:00,66 |
8. | Kristina Grovesová | Kanada Kanada | 4:01,92 |
9. | Maki Tabataová | Japonsko Japonsko | 4:02,53 |
10. | Maren Haugliová | Norsko Norsko | 4:03,33 |
15. | Andrea Jirků | Česko Česko | 4:09,78 |
5000 metrů
Závodu se zúčastnilo 16 závodnic.
Pořadí | Jméno | Země | Čas |
---|---|---|---|
Martina Sáblíková | Česko Česko | 6:45,61 (WR) | |
Claudia Pechsteinová | Německo Německo | 6:50,79 | |
Kristina Grovesová | Kanada Kanada | 6:58,41 | |
4. | Daniela Anschützová-Thomsová | Německo Německo | 6:59,05 |
5. | Maren Haugliová | Norsko Norsko | 6:59,77 |
6. | Marja Visová | Nizozemsko Nizozemsko | 7:02,51 |
7. | Maki Tabataová | Japonsko Japonsko | 7:04,37 |
8. | Gretha Smitová | Nizozemsko Nizozemsko | 7:05,40 |
9. | Catherine Raneyová | USA USA | 7:05,62 |
10. | Světlana Vysokovová | Rusko Rusko | 7:07,08 |
11. | Andrea Jirků | Česko Česko | 7:07,97 |
Stíhací závod družstev
Závodu se zúčastnilo sedm týmů.
Pořadí | Tým | Čas |
---|---|---|
Kanada Kanada Kristina Grovesová, Christine Nesbittová, Shannon Rempelová | 2:58,15 | |
Nizozemsko Nizozemsko Paulien van Deutekomová, Renate Groenewoldová, Ireen Wüstová | 2:59,18 | |
Německo Německo Daniela Anschützová-Thomsová, Lucille Opitzová, Claudia Pechsteinová | 2:59,38 | |
4. | Rusko Rusko Jekatěrina Abramovová, Galina Lichačovová, Světlana Vysokovová | 3:00,77 |
5. | USA USA Maria Lambová, Mia Manganellová, Anna Ringsredová | 3:06,28 |
6. | Japonsko Japonsko Masako Hozumiová, Eriko Išinová, Hiromi Ócuová | 3:07,44 |
7. | Polsko Polsko Karolina Ksytová, Katarzyna Wójcická, Luiza Złotkowská | 3:10,40 |
Medailové pořadí zemí
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkem |
---|---|---|---|---|---|
1. | Nizozemsko Nizozemsko | 5 | 4 | 2 | 11 |
2. | USA USA | 2 | 0 | 1 | 3 |
3. | Česko Česko | 2 | 0 | 0 | 2 |
4. | Kanada Kanada | 1 | 3 | 5 | 9 |
5. | Německo Německo | 1 | 2 | 1 | 4 |
6. | Jižní Korea Jižní Korea | 1 | 0 | 1 | 2 |
7. | Japonsko Japonsko | 0 | 1 | 1 | 2 |
8. | Itálie Itálie | 0 | 1 | 0 | 1 |
8. | Čína Čína | 0 | 1 | 0 | 1 |
10. | Rusko Rusko | 0 | 0 | 1 | 1 |
Externí odkazy
- (anglicky) Oficiální výsledky z Mistrovství světa na jednotlivých tratích 2007, isuresults.eu
Mistrovství světa v rychlobruslení na jednotlivých tratích (muži/ženy) | |
---|---|
1996 Hamar • 1997 Varšava • 1998 Calgary • 1999 Heerenveen • 2000 Nagano • 2001 Salt Lake City • 2002 • 2003 Berlín • 2004 Soul • 2005 Inzell • 2006 • 2007 Salt Lake City • 2008 Nagano • 2009 Richmond • 2010 • 2011 Inzell • 2012 Heerenveen • 2013 Soči • 2014 • 2015 Heerenveen • 2016 Kolomna • 2017 Kangnung • 2018 • 2019 Inzell • 2020 Salt Lake City • 2021 Heerenveen • 2022 • 2023 Heerenveen |