Natació al Campionat del Món de natació de 2013 – 200 m lliures masculí
← swimming at the 2011 World Aquatics Championships – men's 200 metre freestyle (en)
2015 →
BCN 2013 Campionats del món | ||||
---|---|---|---|---|
Salts | ||||
Individual | ||||
1 m | homes | dones | ||
3 m | homes | dones | ||
10 m | homes | dones | ||
Sincronitzats | ||||
3 m | homes | dones | ||
10 m | homes | dones | ||
High diving | ||||
Aigües obertes | ||||
5 km | homes | dones | ||
10 km | homes | dones | ||
25 km | homes | dones | ||
Equips | Equips | |||
Natació | ||||
Lliures | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
400 m | homes | dones | ||
800 m | homes | dones | ||
1.500 m | homes | dones | ||
Esquena | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
Braça | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
Papallona | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
Estils | ||||
200 m | homes | dones | ||
400 m | homes | dones | ||
Relleus lliures | ||||
4×100 m | homes | dones | ||
4×200 m | homes | dones | ||
Relleus d'estils | ||||
4×100 m | homes | dones | ||
Natació Sincronitzada | ||||
Solo | tècnic | lliure | ||
Duet | tècnic | lliure | ||
Equip | tècnic | lliure | ||
combinada | ||||
Waterpolo | ||||
Aquesta caixa: |
Els 200 metres lliures masculí es van celebrar entre el 29 i el 30 de juliol al Palau Sant Jordi a Barcelona.
Rècords
Els rècords abans de disputar la prova eren:
Rècord del món | Paul Biedermann Alemanya | 1:42.00 | Roma, Itàlia | 28 Juliol de 2009 |
---|---|---|---|---|
Rècord del campionat | Paul Biedermann Alemanya | 1:42.00 | Roma, Itàlia | 28 Juliol de 2009 |
Resultats
NR: Rècord nacional
DNS: No presentat
QSO: Qualificat per un desemplat
WD: Retirat
Sèries[1]
Posició | Sèrie | Carrer | Nom | País | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 7 | 6 | Robbie Renwick | Regne Unit | 1:46.88 | Q |
2 | 5 | 8 | Nicolas Oliveira | Brasil | 1:46.99 | Q |
3 | 5 | 6 | Sebastiaan Verschuren | Països Baixos | 1:47.24 | Q |
4 | 5 | 5 | Kosuke Hagino | Japó | 1:47.33 | Q |
5 | 7 | 5 | Cameron McEvoy | Austràlia | 1:47.34 | Q |
6 | 7 | 4 | Yannick Agnel | França | 1:47.40 | Q |
7 | 7 | 3 | Danyila Izotov | Rússia | 1:47.76 | Q |
8 | 7 | 7 | Pieter Timmers | Bèlgica | 1:47.89 | Q |
9 | 6 | 4 | Ryan Lochte | Estats Units | 1:47.90 | Q |
9 | 6 | 5 | Conor Dwyer | Estats Units | 1:47.90 | Q |
11 | 5 | 2 | Matthew Stanley | Nova Zelanda | 1:48.01 | Q |
12 | 5 | 4 | Thomas Fraser-Holmes | Austràlia | 1:48.05 | Q |
13 | 7 | 2 | Velimir Stjepanović | Sèrbia | 1:48.12 | Q |
14 | 7 | 9 | Li Yunqi | R.P. de la Xina | 1:48.18 | Q |
15 | 5 | 3 | Wang Shun | R.P. de la Xina | 1:48.19 | Q |
16 | 6 | 2 | Clemens Rapp | Alemanya | 1:48.37 | Q |
17 | 6 | 3 | Nyikita Lobincev | Rússia | 1:48.41 | |
18 | 6 | 0 | Alex di Giorgio | Itàlia | 1:48.47 | |
19 | 5 | 1 | Dion Dreesens | Països Baixos | 1:48.50 | |
19 | 6 | 7 | Dimitri Colupaev | Alemanya | 1:48.50 | |
21 | 7 | 0 | Marco Belotti | Itàlia | 1:48.66 | |
22 | 6 | 8 | Ieuan Lloyd | Regne Unit | 1:48.92 | |
23 | 5 | 7 | Jan Świtkowski | Polònia | 1:48.93 | |
24 | 4 | 5 | Cristian Quintero | Veneçuela | 1:48.96 | |
25 | 7 | 1 | Glenn Surgeloose | Bèlgica | 1:49.04 | |
26 | 6 | 6 | Grégory Mallet | França | 1:49.10 | |
27 | 4 | 4 | Victor Martin | Espanya | 1:49.22 | |
28 | 5 | 0 | Blake Worsley | Canadà | 1:49.30 | |
29 | 4 | 9 | Marwan Ismail | Egipte | 1:49.33 | |
30 | 4 | 7 | Matias Koski | Finlàndia | 1:49.37 | |
31 | 5 | 9 | Ahmed Mathlouthi | Tunísia | 1:49.43 | |
32 | 4 | 3 | David Brandl | Àustria | 1:49.61 | |
33 | 6 | 9 | Nimrod Shapira Bar-Or | Israel | 1:49.78 | |
34 | 4 | 2 | Joseph Schooling | Singapur | 1:50.15 | |
35 | 7 | 8 | Dominik Meichtry | Suïssa | 1:50.24 | |
36 | 3 | 2 | Tomas Havránek | Txèquia | 1:50.56 | |
37 | 3 | 6 | Povilas Strazdas | Lituània | 1:50.86 | |
38 | 3 | 8 | Mateo de Angulo | Colòmbia | 1:51.14 | |
39 | 6 | 1 | Benjamin Hockin | Paraguai | 1:51.46 | |
40 | 3 | 5 | Jessie Lacuna | Filipines | 1:51.76 | |
41 | 4 | 0 | Doğa Çelik | Turquia | 1:51.79 | |
42 | 3 | 0 | Ensar Hajder | Bòsnia i Hercegovina | 1:51.84 | |
43 | 3 | 4 | Jeong Jeong-Soo | Corea del Sud | 1:51.86 | |
44 | 3 | 1 | Uvis Kalniņš | Letònia | 1:51.91 | |
45 | 3 | 3 | Wang Yu Lian | Xina Taipei | 1:52.10 | |
46 | 4 | 1 | Ihar Boki | Belarús | 1:52.60 | |
47 | 3 | 9 | Long Yuan Gutierrez | Mèxic | 1:52.94 | |
48 | 2 | 3 | Nicholas Schwab | República Dominicana | 1:53.07 | |
49 | 3 | 7 | Raphaël Stacchiotti | Luxemburg | 1:53.55 | |
50 | 2 | 6 | Marko Blaževski | Macedònia del Nord | 1:54.26 | |
51 | 2 | 7 | Jemal Le Grand | Aruba | 1:55.08 | |
52 | 2 | 4 | Welliam Maksi | Síria | 1:56.02 | |
53 | 2 | 2 | Kevin Avila Soto | Guatemala | 1:56.74 | |
54 | 1 | 6 | Khader Baqleh | Jordània | 1:56.94 | |
55 | 2 | 1 | Gilles Marquet | Maurici | 1:57.48 | |
56 | 2 | 0 | Ahmed Gebrel | Palestina | 1:57.68 | |
57 | 2 | 5 | Phạm Thành Nguyện | Vietnam | 2:00.15 | |
58 | 1 | 4 | Evin Zekthi | Albània | 2:00.43 | |
59 | 1 | 3 | Pol Arias | Andorra | 2:00.44 | |
60 | 1 | 2 | Sovijja Pou | Cambodja | 2:01.06 | |
61 | 2 | 8 | Abdoul Niane | Senegal | 2:02.01 | |
62 | 1 | 5 | Guillermo López | Nicaragua | 2:03.95 | |
63 | 2 | 9 | Adam Viktoria | Seychelles | 2:04.44 | |
64 | 1 | 9 | Noah Al-Khulaifi | Qatar | 2:06.62 | |
65 | 1 | 7 | Haris Bandey | Pakistan | 2:09.85 | |
66 | 1 | 1 | Suleyman Atayev | Turkmenistan | 2:13.46 | |
67 | 1 | 0 | Sirish Gurung | Nepal | 2:14.56 | |
68 | 1 | 8 | Ammaar Ghadiyali | Tanzània | 2:15.28 | |
69 | 4 | 6 | Leith Shankland | Sud-àfrica | DNS |
Semifinals[2]
Semifinal 1
Posició | Carrer | Nom | País | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|
1 | 5 | Kosuke Hagino | Japó | 1:46.87 | Q |
2 | 3 | Yannick Agnel | França | 1:47.01 | Q |
3 | 2 | Conor Dwyer | Estats Units | 1:47.05 | Q |
4 | 7 | Thomas Fraser-Holmes | Austràlia | 1:47.21 | Q |
5 | 1 | Li Yunqi | R.P. de la Xina | 1:47.36 | |
6 | 4 | Nicolas Oliveira | Brasil | 1:47.42 | |
7 | 8 | Clemens Rapp | Alemanya | 1:47.51 | |
8 | 6 | Pieter Timmers | Bèlgica | 1:47.99 |
Semifinal 2
Posició | Carrer | Nom | País | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|
1 | 6 | Danyila Izotov | Rússia | 1:45.84 | Q |
2 | 2 | Ryan Lochte | Estats Units | 1:46.06 | Q |
3 | 4 | Robert Renwick | Regne Unit | 1:46.95 | Q |
4 | 3 | Cameron McEvoy | Austràlia | 1:47.31 | QSO |
4 | 5 | Sebastiaan Verschuren | Països Baixos | 1:47.31 | QSO |
6 | 1 | Velimir Stjepanović | Sèrbia | 1:47.53 | |
7 | 8 | Wang Shun | R.P. de la Xina | 1:47.84 | |
8 | 7 | Matthew Stanley | Nova Zelanda | 1:48.35 |
Desempat classificatori
Posició | Carrer | Nom | País | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|
McEvoy, CameronCameron McEvoy | Austràlia | ||||
Verschuren, SebastiaanSebastiaan Verschuren | Països Baixos | WD |
Final[3]
Posició | Carrer | Nom | País | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|
01 | 2 | Agnel, YannickYannick Agnel | França | 1:44.20 | |
02 | 7 | Dwyer, ConorConor Dwyer | Estats Units | 1:45.32 | |
03 | 4 | Izotov, DanilaDanila Izotov | Rússia | 1:45.59 | |
4 | 5 | Lochte, RyanRyan Lochte | Estats Units | 1:45.64 | |
5 | 3 | Hagino, KosukeKosuke Hagino | Japó | 1:45.94 | |
6 | 6 | Renwick, RobertRobert Renwick | Regne Unit | 1:46.52 | |
7 | 8 | McEvoy, CameronCameron McEvoy | Austràlia | 1:46.63 | |
8 | 1 | Fraser-Holmes, ThomasThomas Fraser-Holmes | Austràlia | 1:47.11 |